Фермер розповів про секрети боротьби з колорадським жуком
Важливо чергувати препарати з різною діючою речовиною, вносити їх у потрібну фазу розвитку личинок, не допускати заселення посівів жуками, вважає Денис Вороний, директор підприємства «Еліт Овоч» із села Товстоліс Чернігівської області.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
«Зараз для боротьби з колорадським жуком існує багато препаратів (Актара 25 WG, Дантоп 50, Конфідор Максі, Бомбардир, Актеллік 500 ЕС, Моспілан, Фастак тощо), що зареєстровані в Україні, – розповів Денис Вороний. – Але останнім часом ми спостерігаємо звикання шкідника до великої кількості діючих речовин. Жуки швидко адаптуються до отруйних речовин, у них виробилася резистентність до багатьох інсектицидів. Наприклад, на сьогодні велика кількість синтетичних піретроїдів практично не діють на колорадського жука, імідаклопридна група діє теж доволі слабо».
На думку фермера, у препарати в системі захисту слід чергувати за діючою речовиною. «Для нас важлива не лише ефективність препарату проти шкідника, але і його безпечність, бо ми вирощуємо столову картоплю. Зараз використовуємо препарат Актара 25 WG, він доволі ефективний і відносно малотоксичний. За вегетативний сезон обробляємо картоплю від колорадських жуків двічі», – розповів він.
За словами Дениса Вороного, важливо, наскільки вчасно та якісно проводяться обробки. Не слід обробляти картоплю за високих температур. Треба стежити, щоб не було хвильового відкладання яєць і розмноження жуків у різний період розвитку рослини, оскільки на різновікових личинок препарати діють по-різному.
«Ліпше не допускати заселення посівів жуками, ніж потім із ним героїчно боротися», – підкреслив аграрій.
Читайте також: З колорадським жуком доцільно боротись тоді, коли він заселив понад 10% рослин