Овочі-Ягоди-Сад

Фермер показав, як виростити перший осінній урожай малини 15 т/га

Євгеній Рибчак, засновник сільгосппідприємства «Молодецька ягода», розташоване в селі  Молодецьке, в Черкаській області в тунелях виростив пагони ремонтантної малини, прогнозований урожай яких – 15 т/га. Плодоношення за сприятливих умов триватиме до Нового року.

Про це повідомляє ютуб-канал Olga Sharapaniuk World Agro.

Малина – основна культура господарства. Вирощують малину під відкритим небом за традиційною технологією: міжряддя – 3 м та 0,5 м– між кущами.

За словами Євгенія Рибчака, встановлення теплиць максимізує урожай, збільшує економічну вигоду та розширює сезон продажів до листопада. Плантація в тунелях не потерпає від приморозків, надмірних опадів, добових коливань температури.

Після збирання врожаю полуниці в червні, теплицю зачистили від культури. Ґрунт обробили фрезами, внесли бактеріальні препарати для оздоровлення землі та препарати для дезинфекції від патогенів та шкідників.

Після нарізання гряд, монтажу крапельного зрошення (2 стрічки на гряду) та мульчування плівкою, 25 червня були висаджені саджанці ремонтантної малини. Висаджували по 8 саджанців на погонний метр, у дві стрічки. Ширина міжряддя – до 2,5 м.

За три місяці саджанці досягли висоти понад 2 метра.

У вересні малина активно цвіла, її запилювали бджоли з пасік, розташованих в радіусі до 1 км. Для прохолоднішої погоди планували застосувати джмелів.

Через 100 днів після висаджування саджанців отримали першу ягоду.

Насадження малини експлуатуватимуть 1 рік. 

Читайте також: Пізня малина підскочила в ціні до 245 грн/кг