Овочі-Ягоди-Сад

Фермер аргументував чому розсадний томат рентабельніший, ніж сіяний

Фермер аргументував чому розсадний томат рентабельніший, ніж сіяний

Фермер Євген Маркобок з села Приморське на Херсонщині вирощує 70-80 га томатів відкритого ґрунту, які потім йдуть на переробку відомим підприємствам. Він підрахував, що вирощування розсадного томату вигідніше, ніж прямим посівом через більш передбачуваний результат та запобігання зайвим витратам.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«Я вважаю, що прямий посів виходить дорожчим, – аргументував фермер. – Для мене розсадний томат – це гарантія, що поле буде засадженим. А коли засіваєш поле насінням, немає певності, що саме отримаєш в підсумку, адже є купа ризиків. Маленькі рослини, отримані з насіння в полі, дуже вразливі. До прикладу, станеться пилова буря, або сильна злива, або активізується якийсь шкідник — усе це їм загрожує і може вплинути в подальшому на щільність посівів. А потім через те, що частина рослин не вижила, доводиться вирощувати напівпорожнє поле, підживлювати його, вносити ЗЗР. Тобто будуть затрати упродовж сезону, а щільності належної не буде, не буде запланованого врожаю».

Також, за словами Євгена Маркобока, за прямого посіву доводиться витратити як мінімум удвічі більше насіння, а відповідно, і коштів на нього. 

«Додайте сюди обов’язкову ручну працю: регулювання щільності рослин вручну, прополювання бур’янів (хоча б одне ручне прополювання на висіяних томатах доведеться робити, а зазвичай і не одне), – сказав практик. – Тоді як на розсадних томатах можна обмежитися одним легким прополюванням або й зовсім без нього обійтися — залежно від ситуації».

У ФГ «Маркобок» розсаду висаджують розсадосадильною машиною Ferrarі. Ранні томати вирощують зі щільністю 28 тис. шт./га, пізні — 22 тис. шт./га. За день машиною засаджують 6–8 га — рівно і на однакову глибину, як це не зможе зробити людина.

Читайте також: Томати виявилися рентабельними навіть на Волині