Овочі-Ягоди-Сад

Експорт українських горіхів у І кварталі зменшився на 17,8%

Експорт українських горіхів у І кварталі зменшився на 17,8%

У І кварталі 2017 експорт українських горіхів зменшився на 17,8% ‒ до $20,3 млн порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Такі дані озвучили аналітики Центру підтримки експорту (ЦПЕ), пише «Ореховод».

За 2016 рік Україна експортувала волоських горіхів на суму $79 млн, що на 22% менше, ніж у 2015 році. Але при цьому обсяг поставок виріс на 40% і склав близько 40 тис. тонн.

Ситуація пояснюється істотним зниженням цін на продукцію. Середня ціна на FOB горіхів минулого року становила $2,43/кг проти $4,01 у 2015 році. Незважаючи на це, Україна залишається в ТОП-5 країн ‒ експортерів горіхів.

За даними ЦПЕ, розширюється й географія експорту горіхів. У 2016 році понад 60 країн світу імпортували українську продукцію. Основні споживачі волоських горіхів ‒ країни Азії: Туреччина, Ірак, Іран, Ліван. На них припадає понад 50% всього експорту вітчизняних горіхів.

Одним з перспективних ринків збуту української продукції є ринок країн ЄС: торік країни ЄС експортували продукції на $27 млн (34% від усього експорту в 2016 році).

У трирічній перспективі Україна може відновити зростання горіхового експорту. Цьому поки сприяє цінова кон’юнктура. За даними ЦПЕ, експортна ціна горіхів без шкарлупи в 2017 році вже зросла на 18% і становить $2,83/кг.

«Українські експортери можуть збільшити свої доходи від продажів горіхів на експорт, якщо змінять свою маркетингову стратегію, ‒ вважає віце-президент УСПП, координатор Центру підтримки експорту при УСПП Денис Красніков. ‒ Наразі переважну частину доданої вартості отримують посередники, дистриб’ютори, яким українські горіхівники продають свою продукцію. Для того щоб додана вартість залишалася в Україні, необхідно сконцентруватися на експорті горіхів закордонним виробникам кондитерської продукції і налагодити поставки міжнародним торговельним мережам».

За словами Дениса Краснікова, для цього необхідно забезпечити постійні обсяги поставок, що важливо для торговельних мереж, а також єдині стандарти якості продукції українського експорту. Мережі супермаркетів Фінляндії, США, Іспанії, Канади, підкреслив експерт, готові закуповувати горіхи за цінами значно вищими, ніж сьогодні мають вітчизняні горіхівники.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!