Овочі-Ягоди-Сад

Експорт дикорослих ягід з України скоротився до 50%

Експорт дикорослих ягід з України скоротився до 50%

На сьогодні 44% всього обсягу експорту ягід та 47% вартості цього експорту припадає на чорницю лісову, свіжу та заморожену.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомила Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

При цьому очікується, що обсяг експорту чорниці лісової знижуватиметься, як і її частка в експорті.

Основна причина полягає в тому, що кількість збирачів лісової ягоди знижується, адже багато людей виїхало на сезонні заробітки до ЄС завдяки безвізу.
 
Ще приблизно 6% експорту ягоди у вартісному та кількісному вимірах припадає на дикорослу лісову ожину. Отже, дикороси дають 50% всього експорту кількісно та понад 50% у виручці,  наголосили в УПОА.
 
Ще три роки тому на дикориси припадало близько 90% всього експорту. Тому можна говорити про досить швидкий розвиток виробництва й експорту культурної ягоди в Україні останніми роками.
 
Зокрема, малина зараз малина займає в експорті 29%, а три роки тому її частка сягала лише 5-7%.
 
Частка суниці садової в експорті нині 12% проти 5% три роки тому.
 
«Якщо ж відкинути дикороси, то на малину вже в 2017 році припадало 59% експорту, на суницю садову – 24%, а на лохину (чорницю садову) – 15%», – йдеться у повідомленні.
 
При цьому частка свіжої ягоди в загальному ягідному експорті, включаючи дикороси, зростає досить помітно, і в 2017 році сягнула майже 17% – проти 3% три роки тому.

Тим часом у культурної ягоди тенденція протилежна: збільшується частка заморозки, бо дуже стрімко зростає експорт малини, яку переважно постачають у замороженому вигляді.
 
У 2017 році Україна отримала $66,5 млн від експорту м’яких ягід. Левову частку виручки – близько 61% – приносять чорниця й лохина.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!