Овочі-Ягоди-Сад

Для захисту волоського горіха від бактеріозу ефективні мідьвмісні препарати

Для захисту волоського горіха від бактеріозу ефективні мідьвмісні препарати

Бактеріоз – надзвичайно поширена хвороба волоського горіха – уражує всі надземні органи дерева: бруньки, листя, жіночі та чоловічі квітки, одно- й дворічні гілки, точки росту пагонів, плоди на різних стадіях їхнього розвитку. На листі з’являються великі чорні плями, які розростаються вздовж жилок, листки деформуються, чорніють і опадають.

На незадерев’янілих пагонах, як і на листі, хвороба утворює видовжені коричневі плями, у дощову погоду пагони висихають і викривлюються.

Джерелом поширення бактеріозу є уражені тичинкові (чоловічі) квітки, які особливо небезпечні у дощову погоду. В роки зі сприятливими для розвитку хвороби умовами внаслідок інфікування пилком знищується до 90% жіночих квіток, і дерева залишаються майже без врожаю.

Хвороба зимує на корі хворих дерев, навесні інфекція проникає у листя через продихи, а в інші органи – через механічні пошкодження.

У горіхових насадженнях, як і у решти плодових культур, завищені норми азотних добрив посилюють розвиток бактеріозу.

Для захисту від бактеріозу однаково важливі як агротехнічні заходи, так і хімічні  обприскування. З-поміж хімічних засобів найефективніші мідьвмісні препарати: на основі мідного купоросу, хлорокису міді, сульфату міді. Терміни обприскувань залежать від особливостей вегетаційного періоду.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!