Для позакореневих внесень у саду яблуні застосовують одно- та багатокомпонентні добрива
За утримання ґрунту в яблуневому саду під дерново-перегнійною системою протягом вегетаційного сезону у міжряддях 4-5 разів скошують траву. Її лишають в міжряддях або скидають у ряди, як мульчу.
Ґрунт у приштамбових смугах мульчують (солома, субстрат після грибів, плівка) або утримують під гербіцидним паром.
Один раз на 4-5 років у міжряддя саду яблуні вносять добрива.
В інтенсивній культурі яблуні широко використовується метод позакореневого удобрення для швидкого балансу запасу мінеральних речовин у зелених тканинах рослини. Його використовують, коли через несприятливі погодні умови та послаблений стан ґрунту знижується ефективність поглинання поживних речовин кореневою системою.
Позакореневе внесення добрив швидко постачає поживні речовини у тканини. Це важливо у критичні для рослин періоди розвитку.
У позакореневий спосіб вносять переважно мікроелементи. Однак позакореневе удобрення не замінює внесень добрив у ґрунт, а лише доповнює їх.
Для позакореневих внесень застосовують одно- та багатокомпонентні добрива. Азотом позакоренево підживлюють дерева через 10-14 днів після цвітіння, після збирання плодів, за 2-3 тижні перед опаданням листя. Магнієм – через 10-14 днів після цвітіння, 10-14 днів після червневого опадання зав’язі. Кальцієм – у червні, липні, серпні й у вересні (за 14 днів до збирання плодів). Бором – через 10-14 днів після цвітіння, після збирання плодів та за 2-3 тижні перед опаданням листя.
Додати коментар