Для цибулі-шалоту особливо небезпечними є пероноспороз і сіра гниль
На насінниках цибулі-шалоту особливо небезпечними хворобами є пероноспороз, сіра гниль і мозаїка, які поширюються з садивним матеріалом.
Значні втрати шалоту під час зберігання спричиняє сіра гниль, шкоди листю завдає кладоспоріоз, цибулини уражує шийкова гниль, фузаріоз.
Зокрема, пероноспороз уражує цибулини шалоту, які з часом загнивають, втрачається лежкість. Гриб зберігається на післязбиральних рештках.
Для обмеження поширення хвороби застосовують такі заходи: дотримання сівозміни, внесення невеликої кількості азотних добрив, висівання насіння в ранні строки. Застосовують фунгіциди: Ридоміл Голд МЦ 68WG, Квадріс 250SC, Альєтт 80%.
Шийкова гниль цибулі проявляється в період зберігання цибулі. Уражує рослини цибулі ще в полі, коли починається старіння та ослаблення тургору листя. Паразит проникає в рослину через шийку цибулини і спричиняє загнивання.
Для обмеження поширення хвороби використовують фунгіциди Ридоміл Голд МЦ 68WG, Квадріс 250SC в системі захисту перед збиранням.
Збирати цибулю-шалот слід після повного пожовтіння листя. Цибулю слід підсушити в полі, зберігати в сухому приміщенні.
Основним проявом фузаріозу є швидке відмирання листя цибулі, починаючи з верхівки, у період достигання цибулин. Цибуля стає м’якою, з водянистими тканинами. Хвороба розвивається в період зберігання.
Для обмеження поширення хвороби слід використовувати такі фунгіциди: Ридоміл Голд МЦ 68WG, Квадріс 250SC перед збиранням. До розчинів фунгіцидів та інсектицидів слід додавати прилипачі: Тренд, Аміго та Сільвет.
Додати коментар