Овочі-Ягоди-Сад

Для боротьби з мільдью на органічних виноградниках поки не обійтися без препаратів міді

Для боротьби з мільдью на органічних виноградниках поки не обійтися без препаратів міді

У сучасному органічному виноградарстві поки немає альтернативи препаратам міді за агресивного розвитку мільдью.

Захист від мільдью в органічному виноградарстві – справа не лише складна, а й така, що суперечить законодавству ЄС щодо захисту довкілля.

Адже органічне виноградарство, копіюючи методику захисту виноградників вікової давнини, дозволяє застосовувати для боротьби з мільдью мідь – важкий метал, що токсично впливає на людей і тварин.

Саме тому постанова ЄС 473/2002 обмежує у рослинництві норму внесення мідних препаратів до 6 кг/га. Французька урядова агенція із санітарної безпеки харчів, довкілля і праці наполягає, що цю норму слід знизити до 4 кг/га.

Тим часом ефективність інших препаратів органічного виноградарства у боротьбі з мільдью є доволі низькою й призводить до втрати близько 30% врожаю.

Вчені проводили чотирирічні порівняльні випробування препаратів проти мільдью, призначених для застосування в органічному виноградарстві. Зокрема, серед них були мідні препарати різної концентрації; сполуки, що стимулювали захисні реакції рослини; сполуки на основі природного мінералу бентоніту, який має високу абсорбційну здатність.

Результати випробувань показали, що в роки епіфітотій належний захисний ефект отримували лише від внесення препаратів міді. У роки зі слабким та помірним розвитком інфекції ефективними були всі групи сполук.

На українському ринку присутня значна кількість препаратів стимулюючої та контактної дії. Вірогідно, що після польових випробувань частину з них можна буде рекомендувати і для застосування в органічному виноградарстві. У деяких з них є шанси стати альтернативою мідьвмісним сполукам.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!