Овочі-Ягоди-Сад

Цього року баштанники виграли від співпраці з рітейлом

Цього року баштанники виграли від співпраці з рітейлом

Через значне відтермінування платежів, безготівковий розрахунок багато фермерів не співпрацює з торговельними мережами. Проте минулого сезону довгострокові контракти дозволили продати кавуни в магазини, поділився досвідом Анатолій Семенов, керівник СФГ «Інтеграл», що на Хероснщині вирощує 120 га кавунів.

Про це повідомляє журнал «Плантатор»

«Багато фермерів не працюють з торговельними мережами, бо мережі вимагають, по-перше, безготівковий розрахунок та постачання продукції протягом всього сезону кавунів: з 15 липня по 20–30 жовтня (навіть до перших морозів). Це може собі дозволити лише велике господарство, – розповів фермер. – І по-друге, всі мережі платять не одразу після відвантаження, а із затримкою у 2–3 тижні, а іноді й місяць. Таке відтермінування дуже болісно відбивається на нашому фінансовому становищі, бо нам потрібно платити без жодних відстрочок за пально-мастильні матеріали, за воду, за добрива, зарплату працівникам, податки та всі інші платежі. Нам потрібно вкладати гроші увесь рік. І щоб співпрацювати з торговельними мережами, необхідна достатня кількість оборотних коштів».

Але, на думку Анатолія Семенова, співпраця з торговельними мережами має не тільки мінуси, а й плюси. 

«Наприклад, у цьому році плюсів було більше. Тому я вважаю, що довгострокові контракти вигідні. Вони – своєрідна подушка безпеки для господарства, що дає стабільність збуту продукції. Цього року ми зазнали збитків, оскільки не могли отримати ту ціну, на яку розраховували. Це стосується і звичайних, і безнасінних кавунів, і екзотів. Через погодні умови період достигання кавунів змістився на 3 тижні. Українських кавунів ще не було на початку липня, і торговельні мережі закупили імпортні. А через 3 тижні одночасно на ринку з’явилися суперранні кавуни (вирощені за так званою технологією термосу) й ранні (посаджені на мульчувальній плівці), а також кавуни на крапельному зрошенні. Ринок просто не міг засвоїти таку кількість продукції. Утворився катастрофічний профіцит. Миттєво впали ціни. Продати кавуни без попереднього договору стало просто нереально. У нас брали кавуни за ціною нижче, ніж була прописана в договорі, але завдяки довгостроковим договорам все-таки ми змогли продати свою продукцію».

Читайте також:  Темно-зелені кавуни продавалися удвічі дорожче