Овочі-Ягоди-Сад

Цього року на кісточкових культурах може значно поширитися моніліальний опік

Цього року на кісточкових культурах може значно поширитися моніліальний опік

Моніторинг кісточкових садів, який здійснили протягом вегетації 2018 року спеціалісти Інституту садівництва НААН, засвідчив нетипову активізацію грибних патогенів. Зокрема, моніліоз кісточкових у формі моніліального опіку та плодової гнилі найсильніше проявився на абрикосі.

Симптоми хвороби було спостережено наприкінці квітня – на початку травня. Ураження пагонів у садах Дніпропетровської, Миколаївської, Херсонської, Черкаської, Тернопільської та Закарпатської областей сягало 3-8%, у Запорізькій області – 28%. Ураження суцвіть не перевищувало 6%, плодів – 8%.

Погодні умови 2018 року не надто сприяли повсюдному розвиткові хвороби, винятком стала лише Миколаївська область, де хвороба охопила 60% пагонів і 80% суцвіть.

У 2019 році можливе значне поширення моніліального опіку та плодової гнилі в насадженнях кісточкових культур, особливо за прохолодної дощової погоди під час цвітіння.

Для обмеження шкідливості моніліозу з саду слід видалити й знищити уражені плоди, що зимували на поверхні ґрунту, зняти з дерев і спалити муміфіковані плоди. Під час обрізування саду (лютий, березень) слід вирізати з крони дерев усі уражені пагони. Операцію слід повторити через два-три тижні після цвітіння.

Також необхідно своєчасно обприскувати насадження фунгіцидами. Особливо відповідальним є фунгіцидний обробіток саду перед цвітінням та літні обприскування.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!