Чому на Київщині фермери стають у чергу на переробку яблук
Виробництво соків прямого віджиму за давальницькою схемою у ФГ «Валентина» на Київщині особливо популярне серед фермерів особливо у врожайні роки.
Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповіла Віталіна Семерог, співвласниця ФГ «Валентина», що у Святошинському районі на Київщині.
Віталіна під час навчання в НУБіП проходила практику в американського фермера у штаті Пенсильванія. Він не мав власної переробки яблук, а просто завантажував контейнери яблук на віджим і привозив назад готовий сік.
Після цього родина Семерогів загорілася власною лінією прямого віджиму.
Нове обладнання коштувало дуже дорого. Через якийсь час фермерам запропонували вживане обладнання австрійського виробництва.
«Грошима нам допомагали всі родичі, – пригадує Віталіна Семерог. – Лінія була на причепі, куди підключається вода та електрика. І ми два роки попрацювали на вулиці, бо у нас не було цеху, який змогли б побудувати лише у 2018 році. На причепі ми могли робити сік тільки для себе і лише два місяці на рік: вересень-жовтень до холодів. Проте лінія може давати нормальні обсяги — до 3 тис. літрів на добу. Коли ми перенесли її в цех і почали робити, до нас стояла черга».
Читайте також: Власне виробництво соку дозволяє продати врожай вигідніше