Чи підуть під ніж яблуневі сади в Україні після нинішнього сезону
Відразу кілька великих виробників яблук заявили про плани позбутися частини продуктивних яблучних садів цього і наступного року через перевиробництво яблук і неможливість реалізації надлишків продукції, пише EastFruit.
Дрібні і середні фермери-садівники тим більше планують скорочувати площі. Підприємства, які не мають власних холодильників і сортувальних ліній, наразі найчастіше не можуть продати вирощене яблуко навіть по 2 грн/кг, хоча ще рік тому продавали оптом без сортування та пакування втричі-вчетверо дорожче.
Як правило, під корчування йдуть так звані напівінтенсивні сади і навіть інтенсивні сади з яблуками сортів, які не користуються попитом на зовнішньому ринку, зокрема, Ренет Симиренка, Айдаред і Джонаголд.
За попередніми оцінками EastFruit, у великих господарствах, які мають понад 50 га садів, може бути розкорчовано понад 1 тис. га яблуневих садів.
Якщо додати до цього площі, які розкорчують дрібні й середні виробники, можна очікувати, що загальна пропозиція яблука наступного року тільки через цей чинник може знизитися на 70-80 тис. тонн. Це вдвічі перевищує максимальний обсяг експорту за сезон-2017/18.
У сезоні-2018/19, за оцінками Української плодоовочевої асоціації, надлишок яблука на ринку, може досягти 150-200 тис. тонн. І це без урахування промислового яблука, надлишок якого також дуже високий.
Водночас учасники ринку відзначають, що заяви щодо викорчовування садів можуть бути попередніми і емоційними, і в реальності багато садівників не стануть цього робити.
Додати коментар