Овочі-Ягоди-Сад

Через пошкодження винограду гроновою листовійкою можна втратити понад 35% врожаю

Через пошкодження винограду гроновою листовійкою можна втратити понад 35% врожаю

Гронова листовійка небезпечна для всіх сортів винограду, але найбільше вона пошкоджує ранні та надранні, а також сорти зі щільними гронами. Через пошкодження листовійкою може втратити понад 25-35% врожаю.

На півдні України гронова листовійка розвивається переважно у трьох поколіннях. Утім через підвищення температури протягом останнього десятиліття спостережено й четверте неповне покоління.

Перше покоління відроджується у травні-червні, друге – у липні-серпні, розвиток третього триває з серпня по травень.

На півдні України літ метеликів зимуючого покоління триває 28-30 днів і починається у третій декаді квітня – першій половині травня, через 10 днів після стабілізації температур повітря на рівні +10-14,5 °C.

Дані моніторингу свідчать, що у гронової листовійки протягом останніх 10 років зросла тривалість льоту метеликів третього покоління. Ймовірне пояснення – на плантаціях середньопізніх і пізніх сортів частково утворюється четверте покоління шкідника, розвиток якого може тривати близько 30 днів.

Різні покоління гронової листовійки мають неоднакову інтенсивність: 48% метеликів вилітає під час розвитку першого покоління, 36% – другого і 16% – третього. Загалом для розвитку кожного з поколінь шкідника потрібна СЕТ +300-500 °C. На початок збирання більшості технічних сортів винограду на півдні України СЕТ сягає +1500-1700 °C.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!