Черешні «Уманської фруктової компанії» продавалися в середньому по 150 грн/кг
Середня ціна реалізації черешень ТОВ «Уманська фруктова компанія» у 2020 році становила 150 грн/кг, повідомила під час «Fruit&Berry Zoom» Оксана Гордій, керівниця проєкту та співвласниця черешневого саду.
Сімейне підприємство ТОВ «Уманська фруктова компанія» зробило ставку на виробництво черешні європейських сортів. У 2017 році було закладено 10 га саду біля Умані, у наступні два роки досадили ще кілька. На сьогодні в господарстві налічується 17 га черешні.
Оксана Гордій розповіла, що перші поставки черешень вирішили зробити друзям та знайомим в різні міста України, щоб зрозуміти реальний час товару в дорозі, ризики та можливі пошкодження.
«Коли ми отримали відгуки, що наші черешні, які провели в дорозі понад дві доби, потрапили до споживачів у чудовому стані, то почали системний продаж онлайн із доставкою, – зазначила керівниця. – Ми ретельно слідкували за якістю: черешні збирали зранку і вже після обіду розсилали замовникам. Були й відступи від цього правила, але ми завжди тримали зворотний зв’язок із покупцями й не отримали жодної скарги на якість».
Крім того, цього року «Уманська фруктова компанія» постачала черешні до супермаркетів Good Wine та Le Silpo.
«Онлайн канал збуту –– не основний для нашої продукції, – розповіла Оксана Гордій. – На мою думку, продавати весь обсяг товару через онлайн ризиковано. Краще сприймати цей канал як розширення клієнтської бази. Ми ризикнули, спробували за прикладом основного бізнесу «Уманського тепличного комбінату». Якщо брати загальний обсяг наших черешень, проданий фізичним особам у цьому році, то онлайн частка зайняла не більше 10%. Могли б продати більше, але через заморозки недоотримали до 60% урожаю. Це при тому, що ми обрали середньопізні та пізні сорти черешні, бо ранні сорти через заморозки піддаються ще більшим ризикам. Планували зібрати 30 т, а отримали лише 13 т. Коли виявили масове пошкодження бруньок, ставку вирішили зробити на якість».
Довідка: Fruit&Berry Zoom проходить в рамках ініціативи «VTrade Фрукти і Ягоди», організованої Програмою USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) та асоціацією «Ягідництво України».
Читайте також: Гірські черешні плодоносять увесь липень