Овочі-Ягоди-Сад

Часник повертають на ділянку не раніше, ніж через шість років

Часник повертають на ділянку не раніше, ніж через шість років

Василь Гудзовськиий, заступник керівника ФГ «Агро-Майстер», яке вирощує 10 га часнику біля сіл Козинці й Пеньківка на Вінничині, радить повертати часник на попереднє місце не раніше, ніж через шість років, через хвороби та шкідників, що можуть залишатися в ґрунті.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«Кращий попередник для часнику — соя, також ми використовуємо зернові (пшеницю, овес, ячмінь), – розповів Василь Гудзовськиий. – Не можна розміщувати часник після картоплі, томатів, інших цибулевих культур, оскільки вони мають спільні хвороби та шкідників. Повернення часнику на те саме місце допускається не раніше, ніж через шість років».

Він додав, що з осені, одразу після збирання попередника, проводять лущення поля на глибину 6–8 см. За місяць-півтора до висаджування часнику поле орють на глибину 25–27 см. Під оранку вносять азотно-фосфорно-калійні добрива, середня кількість мінеральних добрив під часник на різних типах ґрунтів рекомендується в межах NPK 60–120 : 60–90 : 90–120. 

«Ми використовуємо нітроамофоску, залежно від типу ґрунту норма внесення добрива коливається від 250 до 400 кг на гектар, – сказав він. – Потім безпосередньо перед садінням озимого часнику поле культивуємо на глибину 8–10 см».

Читайте також: 10 га часника засаджують саморобною сівалкою