Брак фосфору зумовлює обсипання ягід винограду
Фосфор – один із обов’язкових елементів для нормального живлення й розвитку виноградної лози.
Оптимальне фосфорне живлення збільшує врожайність, підвищує цукристість й поліпшує якість продукції винограду. Фосфорні сполуки сприяють накопиченню ароматичних речовин у винограді, роблять його забарвлення інтенсивнішим, поліпшують розвиток кореневої системи, позитивно впливають на зав’язування плодів і прискорюють дозрівання врожаю.
Брак фосфору у живленні винограду зумовлює слабкий розвиток листків і коренів, обсипання ягід, погіршене закладання суцвіть. Виноградний кущ відстає в рості, в нього слабне коренева система.
За дозрівання ягід у голодної на фосфор рослини краї листків загинаються догори; якщо нестача фосфору значна, листя скручується повністю. Пагони, що виросли із замісних вічок, не утворюють суцвіть. Обсяг і якість врожаю, а також якість виноматеріалу знижуються. Кісточки у ягодах дрібні, сплюснуті й м’які.
Втім, виноградна лоза рідко страждає від нестачі фосфору, оскільки здатна активно поглинати його з ґрунту. Ще одне джерело живлення – реутилізація запасів фосфору з тканин самої рослини.
Від нестачі фосфору рослини зазвичай потерпають на кислих ґрунтах, де елемент перебуває у недоступній для них формі. В такому разі, крім внесення добрив у формі фосфатів (суперфосфатів), потрібно ще й розкислити ґрунти, внісши для цього вапно.
Потреба винограду у фосфорі зростає, якщо азот застосовується у нітратній формі. Якщо фосфору буде недостатньо, рослина почне накопичувати нітрати.
Додати коментар