Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Цьогорічні втрати врожаю плодів, ягід і горіхів оцінюють у 8-10 млрд гривень

Цьогорічні втрати врожаю плодів, ягід і горіхів оцінюють у 8-10 млрд гривень

У 2017 році загальні втрати врожаю плодів, ягід і горіхів, за оцінками асоціації «Укрсадпром», становлять приблизно 800 тис. тонн. У грошовому виразі це близько  8-10 млрд грн.

Про це заявив голова «Укрсадпрому» Дмитро Крошка.

Втрачено близько 40% врожаю, очікуваного на початку року. При цьому спостерігається погіршення якісних характеристик плодів і ягід.

Втрати врожаю ягід складають в середньому 70%, або 90 тис. тонн, у грошовому виразі – близько 2 млрд грн.

Зокрема, втрати суниці становлять  приблизно 70%, малини – 50%, смородини і червоної смородини – по 60%, лохини – 40%.

Втрати кісточкових, за оцінками асоціації, знаходяться на рівні 60% (300 тис. тонн), що в грошовому виразі складає близько 5 млрд грн. Через несприятливі погодні умови втрачено приблизно 300 тис. тонн яблук і груш. У грошовому виразі втрати оцінюються приблизно 3 млрд грн.

Від втрат зерняткових найбільше постраждала Вінниччина – щонайменше 40%.

Втрати волоського горіха найсильніше постраждали у західних та центральних областях – в межах 20%. На півдні втрати склали близько 10%. Нинішнього сезону було втрачено приблизно 20 тис. тонн волоських горіхів, що в грошовому виразі становить  600 млн грн.

Врожай волоського горіху цього року збільшився приблизно на  5%    ‒ до 115 тис. тонн. Хоча на початку року очікувалося більше зростання.

Загальний врожай плодоягідних культур за дев’ять місяців 2017 року, за даними Державної служби статистики, становить 964 тис. тонн ‒ на 1,3% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. З них плодових культур ‒ 839 тис. тонн, ягідних ‒ 125 тис. тонн.

В асоціації «Укрсадпром» наголошують, що їхні дані відрізняються від цифр Держстату, які не відображають повною мірою втрат урожаю.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали