Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Точка зору

Тепличне господарство України може вирости у 3-5 разів

Леонід Чебанов
ст.н.с. Київського національного університету будівництва і архітектури
Поділитись:

Для повного забезпечення потреб населення нашої держави у свіжих овочах та фруктах найбільший потенціал для розвитку має саме тепличний сектор.

Безумовно, на розвиток українського тепличного господарства впливає економічно-політичний розвиток держави. Питання продовольчої безпеки, стабільності забезпечення свіжою вітамінною продукцією, особливо в зимовий період, зменшення впливу погодних ризиків на виробництво овочів та фруктів однозначно вказують на необхідність розвитку тепличного бізнесу.

Потенціал росту цього сектору — величезний. Є різні оцінки забезпеченості населення України овочами та фруктами. Але, на мою думку, жителі України забезпечені цими видами продукції всього на 20-30 відсотків. 

Ефективність виробництва на одиницю площі, екологічність та безпечність плодоовочевої продукції говорить на користь теплиць. А значить, і площі під ними потенціально можуть зрости у 3-5 разів.

Як не важко, але тепличний бізнес в Україні розвивається. І розвивається в усіх сегментах: будуються нові великі промислові теплиці за найсучаснішими технологіями, модернізуються старі тепличні комбінати, розширюються площі під фермерськими теплицями, зростають «балагани» селян-одноосібників. І в кожному сегменті є потенціал для подальшого росту.

Якщо інвестиційний клімат буде сприятливим, країну очікують потужні капіталовкладення в агропромисловий сектор, а найбільше в тепличне господарство. Адже тепличний ринок, на відміну від зернового та олійного ринку, ненасичений. І хоча теплиці потребують значних вкладень капіталу, але вони дуже швидко окуповуються.

Українські тепличники за рівнем технічних та технологічних знань нічим не поступаються західним колегам. Є приклади українських підприємств, які за рівнем енергоефективності та виробничих показників нічим не гірші нідерландських чи польських.

Ринок навчив аграріїв усьому.

Зниження кредитних ставок дозволить в рази збільшити будівництво нових та реконструкцію старих тепличних споруд. 

Розширення зон вільної торгівлі стимулюватиме конкуренцію, удосконалення технологій та розвиток маркетингу.

Варто тільки не заважати бізнесу працювати.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: