Тваринництво

В Азовському морі майже не залишилось риби

В Азовському морі майже не залишилось риби

У акваторії Азовського моря для повноцінного промислового вилову залишилось, лише три види риб, тоді як раніше їх було близько сорока.

Про це повідомляють у прес-службі Асоціації рибалок України.

За даними Державної екологічної інспекції (ДЕІ) України, за останнє десятиліття в Азовському морі більш ніж у сто разів зменшився обсяг вилову піленгаса, в десять раз — судака, камбали-калкан.

Основною причиною в інспекції вважають масове забруднення Азовського моря виробничими і побутовими стоками, нераціональне ведення рибного господарства і неналежну охорону водних живих ресурсів. Значної шкоди завдає браконьєрство, яке за останні роки досягло загрозливих масштабів, придбавши ознаки організованої злочинності.

Екологи стверджують: ще недавно рибні запаси здавалися практично невичерпними, проте сьогодні загибель Азовського моря здається неминучою через безперервне знищення риби.

«Пішли в далеке минуле часи, коли можна було ловити рибу, сидячи у себе на ганку — говорить голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков — Азовське море вважалося перлиною в СРСР, так як було в 6,5 разів вище за рибопродуктивність Каспійського моря! Зараз рибні запаси Азова не тільки підірвані — вони знищені! І це сталося не вчора, а протягом останніх двадцяти років відбувається споживче, грабіжницьке ставлення до Азовського моря що деколи межує із злочином! Хоч і виписуються ліміти сьогодні на вилов близько 30 видів риби в Азовському морі, але 95 відсотків усього вилову на Азові становить лише — тюлька, хамса та бичок. Решта видів риби виловлюються в мізерній кількості.

Згідно з даними Бердянського територіального відділу Азоврибоохрани за минулий 2015 рік в Азовському морі було виловлено 16 738 т. риби. Основну частину, з усього видобутого, складають бички (10 706 т.), тюлька (5 573 т.), і хамса (209,5 т.). Іншу частку виловів складають такі види риб як піленгас, судак, карась, тарань та інші.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!