Інтерв'ю

«Демі-Мікс-Україна» пропонує техніку з найкращим співвідношенням «ціна — якість»

Сучасне виробництво

Дмитро Демидовський
керівник компанії «Демі-Мікс-Україна»

Коли собівартість продукції набуває все більшого значення, український виробник «Демі-Мікс-Україна» пропонує техніку з найкращим співвідношенням «ціна — якість». 

Дмитро Демидовський

Для оптимізації витрат на виробництво продукції рослинництва і тваринництва слід ураховувати безліч чинників. Однією з вагомих статей видатків є техніка, тому кожен агровиробик, починаючи від дрібного фермера і закінчуючи агрохолдингами, намагається оптимізувати витрати на «залізо». В останні роки вітчизняні підприємства постійно наздоганяли, і не могли скласти гідну конкуренцію закордонній продукції. Однак нині ситуація змінюється на краще: з’являються нові підприємства із сучасним підходом до виробництва. Вони пропонують гідну продукцію за доступною ціною, і це дає змогу агровиробникам зменшувати витрати й не втрачати у якості. Ми поспілкувалися з керівником компанії «Демі-Мікс-Україна» Дмитром Демидовським, який розповів про особливості виробництва техніки в українських реаліях. 

З чого розпочиналася діяльність підприємства? Які вироби першими вийшли на ринок? 

— Ми понад десять років виробляємо кормозмішувачі. Спочатку це були продажі європейських міксерів. Потім перейшли на свою марку «Демі-Мікс-Україна». З часом підтягнулися і ремонти, бо ринок вимагав відновлювати імпортні міксери. Ми не відмовлялися й паралельно вивчали техніку конкурентів. Ці знання впровадили у виготовлення 4-кубового кормозмішувача для тваринницьких ферм від 50–120 голів худоби. Цю машину розробило наше власне конструкторське бюро. І хоча на ринку є багато схожих пропозицій, усі вони щонайменше вдвічі дорожчі. Для фермера-початківця — це єдиний варіант. 

Якими були наступні кроки з розширення асортименту? 

Конструкція тюковоза доведена до ідеального стану

— Ми не робимо жодних пауз. Конструкторський підрозділ постійно працює над новими ідеями, які втілюються у метал. Наприклад, цього року розробили нову косарку-плющилку і навіть встигли деякий час протестувати її в умовах реального господарства. Також цьогоріч розпочався серійний випуск тюковозів власної конструкції. Звісно, що спочатку стикались із деякими недоробками, але на сьогодні конструкцію машини доведено до ідеального стану, і тепер із гордістю можна сказати, що тюковоз надійний. Нині працюємо над розробкою самохідного кормозмішувача — багато невеликих господарств мають потребу саме в такій машині, бо щоденно відривати трактор на приготування кормів — не завжди зручно. 

Розкажіть, як працює підприємство. Як побудовані стосунки з працівниками? 

— Із самого початку в основу роботи компанії покладено прагнення до якості. Для цього ми запровадили погодинну оплату праці, щоб кожен працівник намагався зробити свою роботу якісніше й не гнався за кількістю. У тому, що погодинна оплата дає якість, Європа переконалась уже давно і працює так багато десятків років. Однак у нас більшість виробництв прив’язує оплату до норми, і в цьому разі працівник не зацікавлений у якісному виконанні роботи. На перший план виходить швидкість і продуктивність, і коли працівник прагне швидше виконати завдання, він частіше припускається помилок. Тому на нашому підприємстві було створено систему погодинної оплати — робітники самі шукають роботу. Ніхто нікого не підганяє і не змушує швидше виконувати роботу.

Маленькому кормозмішувачу на ринку України немає альтернативи, як за ціною, так і за якістю

Не важливо, скільки часу буде витрачено на виготовлення кормозмішувача або на його ремонт — головне, щоб усе було зроблено якісно. У підприємстві немає нарядів — працівники самі шукають роботу, творчо підходять до виконання завдань. Ураховуючи, що кормозмішувачі на сьогодні є основною машиною у виробництві, у працівників прищеплюється любов до молока. Його п’ють, як воду, і кажуть, що чим більше вип’ємо, тим більше міксерів продамо. 

Також працюємо над мотивацією працівників: це, на мою думку, найголовніше в роботі. Щоб розвивати виробництво, насамперед вмотивованими повинні бути працівники. Якщо вони працюють із задоволенням, то й машини виходять якісними. 

Що ви робите для досягнення і підтримання високого рівня якості продукції? 

— Після завершення робіт техніку перевіряють на стенді. Ми намагаємося не лише стимулювати робітників, а й контролюємо якість виконаних робіт. Це стосується як виробництва нової техніки, так і ремонтів. Буває, привозять міксери, які дуже схожі на брухт, але через кілька днів вони майже нічим не відрізняються від нових. Ми гарантуємо, що техніка після виходу із заводу буде добре працювати, і клієнти будуть задоволені. 

Хочу зазначити, що на виробництві здебільшого керують працівники, ніякого авторитаризму немає. Таким чином працівник сам вирішує, де брак, який треба викинути, а де робоча деталь. Це дає змогу покращити якість ще до того, як машину буде зібрано й розпочнеться її перевірка. 

За помилки не наказуємо, навіть не звертаємо увагу. Якщо працівник припустився помилки, то сам її виправляє. Керівництво про це може й не знати. Якщо інший працівник помітив помилку, якої припустився інший працівник, то вони вдвох виправляють її. Ці принципи досить дієві за високої якості. 

Яке обладнання використовуєте у виробництві? 

— Технічне оснащення підприємства — це вальці, плазмове різання ЧПУ, трубогиб і токарні, фрезерні, робимо самі шланги РВТ, самі закаляємо ножі. Цього цілком достатньо для виконання будь-яких робіт із металом. Підприємство здатне виготовляти не лише прості деталі, а й розв’язувати нестандартні завдання. Основні деталі серійних моделей робимо наперед, щоб можна було швидко зробити певну машину. Від моменту отримання замовлення до передачі техніки клієнту проходить мінімум часу. Хочу зазначити, що в наших машинах частина деталей — від інших виробників (вітчизняних і закордонних). Це певною мірою спрощує нам завдання як виробнику і допомагає скорочувати час на виробництво техніки. 

Ми майбутнє бачимо за самохідними гідравлічними машинами, тому й інвестували в гідравлічний прес для шланг РВТ. Також бачимо своє майбутнє за технічно складною технікою і саме в таку галузь і йдемо. 

Яка цінова політика й чи конкурентоспроможна ціна на продукцію? 

— Якщо говорити про кормозмішувальну техніку, то ми за доступну ціну пропонуємо найкращі умови. Більшість виробників такого рівня якості не пропонують, і до того ж їх продукція дорожча. Якщо говорити про 4-кубовий міксер для маленьких ферм, то тут на ринку взагалі ми одні. Щодо ремонтів і запасних частин до міксерів, тут ми також пропонуємо найвигідніші умови. Фермери, які утричі дорожче купують оригінальні запчастини до своїх міксерів, або про нас ще не знають, або вважають, що «оригінал» краще працює. 

Один із клієнтів розповідав, як продавці оригінальних запчастин негативно відгукувалися щодо якості наших шнеків, тому що їх ціна була втричі нижчою. Проте клієнт не спокусився, придбав шнек нашого виробництва і був задоволений якістю, строком служби й збереженими коштами у розмірі 100 тис. гривень. Один такий приклад привів до нас практично всіх фермерів регіону, що провадять тваринництво. 

Наша косарка-плющилка коштує вдвічі менше, ніж аналогічна європейська. А якщо урахувати державну підтримку, її ціна становить 380 тис. гривень. На сьогодні це повністю робоча модель, що пройшла випродування. Виявлені недоліки виправили, і тепер агрегат готовий боротися за ринок. Щодо тюковозу, то вартість цієї машини на одному рівні з конкурентами. Однак за якістю вона має перевагу, бо конструктори заклали міцніші метали. 

Над якими розробками працюєте? 

— Разом із фірмою «Бондіолі» розпочали роботу над створенням самохідного кормозмішувача. Робота триватиме не менше як два роки. Технічно це досить складна машина, але ми впораємось. Розробку виконуватимемо поетапно, і на сьогодні вже є перші результати. Наприклад, ціна ножа на фрезу коштує 450 грн. Ми вже почали розробляти процес виробництва, щоб зменшити ціну вдвічі. Такий підхід зостанеться і для інших вузлів та агрегатів. Нині в Україні працюють самохідні кормозмішувачі, власники яких використовують тільки оригінальні ножі, переплачуючи за бренд. Ми зробили своєю метою розробити самохідний кормозмішувач, який буде вдвічі дешевшим. 

Владислав Олійник

журнал The Ukrainian Farmer, жовтень 2020 року

Усі авторські права на інформацію розміщену у журналі The Ukrainian Farmer та інтернетсторінці журналу за адресою https://agrotimes.ua/ належать виключно видавничому дому «АГП Медіа» та авторам публікацій, згідно Закону УкраїниПро авторське право та суміжні права”.
Використання
інформації дозволяється тільки після отримання письмової згоди від видавничого дому «АГП Медіа».