Інтерв'ю

Які переваги можуть отримати українські аграрії від співпраці з GRANIT Parts

Онлайн-гігант агрозапчастин

Ханс-Петер Фрике
власник групи компаній Fricke Group

Ханс-Петер Фрике — власник групи компаній Fricke Group, розповів, які переваги можуть отримати українські аграрії від співпраці з GRANIT Parts.  

GRANIT Parts є одним із найбільших гуртових продавців запчастин у Європі з онлайн-доступом до інтернет-магазину www. granit-parts.eu. Спеціалізація компанії не обмежується аграрною технікою — до неї також входять дорожньо-будівельний і садовий напрями. 

— Чому GRANIT Parts — це онлайн-компанія і яка її позиція в аграрному секторі? 

— GRANIT PARTS www.granit-parts.eu спеціалізується на онлайн-продажах запасних частин для сільгосптехніки дистриб’юторам. Вона входить у групу компаній Wilhelm FRICKE www.fricke.de, головний офіс якої розташовано в німецькому місті Хееслінгені. 

Асортимент продуктів у нашому інтернет-магазині www.granit-parts. eu становить понад 12 млн найменувань. За допомогою інтернет-ресурсу наші дистриб’ютори можуть не лише побачити описання запчастини, а й знайти аналоги до неї, її характеристики та можливості застосування. Ураховуючи, що ми надаємо доступ до запчастин більшості провідних західних виробників сільгосптехніки в одному ресурсі, робота нашого дилера в Україні спрощується й автоматизується, а асортимент продукції розширюється. 

Скільки товарів у вас є на складі? 

— На нашому складі в Німеччині завжди в наявності понад 250 тис. різних товарів. Усього ж в асортименті інтернет-магазину www.granit-parts.eu більше як 12 млн найменувань, які можна швидко отримати від партнерів-постачальників. Завдяки цьому ми можемо запропонувати універсальні рішення приблизно для 40 тис. наших дистриб’юторів у всьому світі з одних рук. 

Вартість товарів на нашому центральному складі в Хееслінгені змінюється залежно від сезону і заснована на нашому максимумі доступності. Оскільки в разі ремонту потрібно відновити працездатність машини за найкоротший строк, ми не можемо тримати менше за 250 тис. одиниць товару на складі. Рівень їх доступності становить 97,3%. Це означає, що якщо клієнт хоче замовити товар зі складу, він майже у всіх випадках відразу ж доступний у нашому логістичному центрі до відвантаження. Якщо ж товару немає на цей моменти на складі, очікуваний час доставки відображається безпосередньо в інтернет-магазині, щоб клієнти були негайно проінформовані. 

На сьогодні складські площі розширюються з 65 тис. квадратних метрів до 90 тис. Обсяг інвестицій у це розширення становить 57 млн євро. Інвестиції дозволять розширити стелажну систему логістичного центру до 650 тис. складських місць. Новий, повністю автоматизований склад має 105 тис. складських місць. Завдяки цьому кроку GRANIT, орієнтований на майбутнє, в той самий час значно збільшує продуктивність, щоб і далі пропонувати оптимальні послуги клієнтам по всьому світу навіть за постійного зростання. 

Для яких типів машин і агрегатів ви пропонуєте запчастини? 

— GRANIT пропонує широкий спектр запасних частин, компонентів і аксесуарів для сільськогосподарської техніки всіх типів, садової, лісової й дорожньо-будівельної, вантажних автомобілів, причепів і навантажувачів з одних рук, що є унікальним для спеціалізованих дилерів. У всіх областях основну увагу приділяємо запасним частинам для технічного ремонту. Асортимент доповнюється продуктами з області приводної й промислової техніки, гідравліки та пневматики, а також інструментами й обладнанням для СТО. Клієнти можуть також скористатися друкованими каталогами, яких є аж 16! Вони й досі мають великий попит, незважаючи на можливості інтернет-магазину GRANIT і додатки. 

У вас також є запчастини під вашою власною торговою маркою… 

— З нашою власною торговою маркою GRANIT ми пропонуємо запасні частини й аксесуари з 1996 року. Основна увага в товарах під нашим власним брендом приділяється високій якості та надійності продукції, щоб завжди витримувати навантаження професійного використання. Оптимальне співвідношення ціни та якості дає змогу нашим партнерами запропонувати своїм кінцевим споживачам привабливу альтернативу під торговою маркою GRANIT. 

Наш відділ якості складається з 20 висококваліфікованих працівників, які у власній лабораторії випробовують продукцію GRANIT. Також до співпраці залучають незалежні інститути. Результат — можливість відремонтувати техніку з гарантією за прийнятну ціну. Дистриб’ютори в Україні отримують запчастини GRANIT Parts із того самого німецького складу, що й інші покупці в Західній Європі, де ми добре зарекомендували себе, а питання якості німецького бренду GRANIT Parts є незаперечним і надійним. 

Як загалом за останні роки розвивався бізнес із виробництва запасних частин для сільськогосподарської та будівельної техніки? 

— На відміну від бізнесу нових сільгоспмашин, бізнес із запасних частин менш схильний до коливань. У той час як кількість машин має тенденцію до зменшення, складність транспортних засобів, а отже, і запасних частин і компонентів зростає. Особливо велика різноманітність типів у сільськогосподарській техніці означає, що складування запасних частин тільки в центральних точках і з одних рук має економічний сенс для всього європейського ринку. Близько 40 тис. наших дилерів у Європі покладаються на нас як на свого партнера. 

Як ви підтримуєте спеціалізовану торгівлю? 

— Передусім ми підтримуємо спеціалізованих дистриб’юторів у їх повсякденній діяльності. Час — дуже важливий чинник для спеціалізованої торгівлі. Тому, використовуючи основні каталоги GRANIT разом з і інтернет-магазином і додатком GRANIT, а також консультації телефоном, ми насамперед пропонуємо нашим клієнтам швидкі способи доступу до нашого асортименту і можливість якомога швидше закрити потреби в запасних частинах. 

Крім того, GRANIT у власній академії проводить практичні навчальні курси й семінари для підприємців і працівників майстерень і магазинів запчастин, а також для комерційного сектору. Таким чином, наші партнери можуть постійно розвивати свої спеціальні знання й тим самим пропонувати своїм клієнтам кращі послуги. 

Які найважливіші властивості та сильні сторони гуртового дистриб’ютора дозволяють досягти успіху в бізнесі запасних частин? 

— Наша головна мета як партнера спеціалізованої торгівлі — забезпечити конкурентоспроможність наших клієнтів у майбутньому. Крім величезного асортименту ми насамперед робимо ставку на надійність і швидкість доставки. 

Крім того, для Granit великим плюсом є особисті відносини зі спеціалізованим дилером у цій області й через наш центр обслуговування клієнтів. Ми знаємо потреби наших клієнтів по всій Європі та розуміємо можливості й проблеми ринків. Це дозволяє нам всебічно консультувати наших клієнтів і надавати їм необхідну підтримку в будь-який час.    

Олександр Васильченко   

журнал The Ukrainian Farmer, травень 2021 року

Усі авторські права на інформацію розміщену у журналі The Ukrainian Farmer та інтернетсторінці журналу за адресою https://agrotimes.ua/ належать виключно видавничому дому «АГП Медіа» та авторам публікацій, згідно Закону УкраїниПро авторське право та суміжні права”.
Використання
інформації дозволяється тільки після отримання письмової згоди від видавничого дому «АГП Медіа».