Виставка SPACE 2012

Поділитись:

Виставка SPACE-2012, на відміну від попередніх кризових років (2008—2010), позначилася настроєм економічного відновлення. Виходячи за межі країни-господаря, Франції, SPACE поступово перетворюється на провідну міжнародну подію тваринницької галузі.

Планета тваринництва

Виставка з тваринництва SPACE-2012, що відбулася 11—14 вересня у місті Ренн (Франція), була покликана продемонструвати досягнення та розвиток галузі як у самій Франції, так і загалом на Європейському континенті. Салон SPACE, будучи одним з найбільших спеціалізованих виставкових майданчиків у Європі, засвідчив позитивну динаміку розвитку галузі та став професійним форумом для спеціалістів тваринництва багатьох країн світу. В цілому 130 000 відвідувачів та 1283 експонентів, із яких 361 зарубіжний з 31 країни, взяли участь у салоні, що розмістився на площі 62 500 м2 (на 1500 м2 більше від попереднього року). 
Інтерес до виставки з боку зарубіжних відвідувачів значно зріс, делегації з понад 100 країн з усіх континентів світу відвідали SPACE. Серед відвідувачів були і фахівці з України, які представляли підприємства галузей птахівництва, свинарства та молочного скотарства. Спеціалісти-тваринники мали можливість ознайомитися з передовими рішеннями та здобутками у своїх напрямках діяльності. Високі досягнення французької генетики у створенні м’ясної та молочної ВРХ були продемонстровані широкій аудиторії відвідувачів протягом чотирьох днів під час Trade Show, на якому було представлено 750 тварин (600 ВРХ та 150 овець та кіз). На виставці були також представлені породи м’ясної худоби: Салерс, Аквітанська світла, Гасконська, Шаролезька, Лімузинська, Обрак; молочної: Симентал, Тарантез, Гольштейн, Монтбельярд, Абонданс, Нормандська, Бура. Яскраво пройшла демонстрація породи Гольштейн в окремому конкурсі Prim’Holstein France Challenge, в якому взяли участь 225 найкращих тварин з 9 регіонів Франції. Limousin Breed Festival представив 100 найкращих тварин м’ясного напрямку. Були організовані відвідування господарств регіону, де безпосередньо займаються свинарством, птахівництвом, кролівництвом, м’ясним та молочним скотарством, для ознайомлення з особливостями утримання та розведення тварин. 
На виставці можна було відвідати стенди компаній, які спеціалізуються на генетиці, гігієні та здоров’ї тварин, виробництві обладнання для доїння та зберігання молока, виробництві кормів та кормових добавок, наданні послуг для тваринництва (засоби запліднення, сільськогосподарська техніка, знаряддя для обробітку ґрунту та збирання кормів, лінії роздачі кормів, тваринницьке обладнання, будівництво, енергетика в сільському господарстві). Цьогорічний салон продемонстрував збільшення виставкової площі під сільськогосподарську техніку. Відвідувачам виставки було запропоновано насичену програму тематичних семінарів та конференцій. Компанії, які представляли нові рішення та розробки, взяли участь у конкурсі інновацій INNOV’SPACE (загалом 134 підприємства). Група незалежних суддів, до якої увійшли представники INRA, Технічного інституту, INPI, ANSES та Аграрної Палати, обрали 47 найкращих інноваційних продуктів, відзначивши переможців нагородою INNOV’SPACE.

Позитивні очікування

Загалом, виставка SPACE-2012 позначилася оптимістичними настроями. Учасники цьогорічного салону впевнено говорили про свої очікування та плани на майбутнє. Проблеми з урожаєм зернових у багатьох країнах світу та прогнозоване подорожчання кормів не викликали особливого занепокоєння серед фермерів. Хто знає, можливо, попередні складні роки загартували тваринників, яким довелося пройти серйозні випробування на стійкість у кризових умовах. Технологічне вдосконалення виробничих процесів, зростання професіоналізму та значення бізнесової складової тваринництва — ось основні тренди, які підтвердила виставка. Принцип сучасного виробництва у тваринництві вимагає від фермерів ретельного осмислення та економічного обґрунтування напрямів господарювання й технологічних підходів до справи. Тож, з одного боку, достатньо високі ризики тваринництва стимулюють учасників виробничого процесу до пошуку нових знань і підходів, а з іншого — значний попит на якісне м’ясо та молоко вселяють оптимізм щодо позитивної динаміки розвитку галузі, її перспектив та прибутковості. Найпотужніший поступ відзначається у таких складових тваринництва, як генетика, утримання та розведення птиці, свиней, м’ясної та молочної ВРХ. Водночас зростає професійний рівень фермерів, які вимагають більш досконалих рішень та підходів до господарювання, що здатні забезпечити прибутковість бізнесу.

Поділитись: