Виставка EuroTier-2012, м.Ганновер, 13-16 листопада 2012 року

Поділитись:

Міжнародна спеціалізована виставка EuroTier-2012 – довгоочікувана подія як для компаній, котрі презентують свої пропозиції на стендах, так і для відвідувачів.

Цьогорічна виставка у Ганновері зібрала рекордну кількість учасників: з 11 по 14 листопада тут побувало 160 тисяч відвідувачів, які подолали велику відстань задля того, щоб ознайомитися з технікою, генетикою, засобами виробництва і сервісними послугами для сучасного тваринництва, а також з потенційними можливостями в галузі біоенергетики та децентралізованого енергопостачання. 
Провідні виробники продукції для потреб тваринницької галузі представили повномасштабну пропозицію для всіх сфер сучасного тваринництва, таких як скотарство, свинарство, вівчарство, птахівництво. Причому майже половина експонентів у Ганновері – більш як  тисяча –  це іноземні фірми та організації. А за виставковою площею, що становила 250 тис. кв. м, цьогорічний форум перевищив EuroTier-2010 на 30%.

Тренди скотарства

Однією з найважливіших умов для перспективного молочного скотарства є корови з високою тривалістю життя. Тому генетика ВРХ набуває все більшого значення. Виставка EuroTier цього року знову стала унікальним оглядом передових досягнень європейського племінного скотарства. На показах TopTierTreff  провідні організації та фірми з племінної справи запропонували до уваги відвідувачів своїх кращих племінних тварин.

Ще одним центральним напрямком є так звані системні рішення, які, з одного боку, значно покращують моніторинг фізичної форми і стану здоров’я тварин, а з іншого – раціонально пов’язують процеси управління, регулювання та роботи в корівнику, одночасно узгоджуючи їх між собою і забезпечуючи контроль та візуалізацію. Крім того, продемонстровано системні рішення, що дозволяють здійснювати автоматичну і стандартизовану передачу даних між господарствами та зовнішніми партнерами.
Виставка засвідчила, що інноваційні можливості в сучасній доїльній техніці далеко не вичерпано – продовжує зміцнювати свої позиції повністю або частково автоматизоване доїння. Це стосується і моніторингу стану здоров’я на основі аналізу інгредієнтів молока за допомогою наявної в господарстві техніки. При вирощуванні телят все більшого значення набуває максимально автоматизований контроль отелень.

Тренди свинарства

Цього року було  запропоновано приклади різних варіантів будівництва опоросних свинарників, їх оснащення, обладнання для підлог і клімат-контролю, а також нові підходи для забезпечення гігієни і здоров’я тварин. Поряд із традиційними технологіями продемонстровано альтернативні підходи до утримання, що забезпечують свиноматкам більше можливостей для руху. При цьому наголошувалося на компромісі між фізіологічними потребами свиноматок і поросят, з одного боку, і безпекою праці та економічною ефективністю свинарства – з іншого.
Загалом дедалі більшого значення набувають технології для поліпшення контролю поголів’я, моніторингу окремих тварин і менеджменту, а також групового утримання як свиноматок, так і свиней на відгодівлі. Мета – поліпшити індивідуальний контроль над кожною свинею.

Кормові тенденції

На EuroTier-2012 вперше були представлені у всій різноманітності та широкому асортименті сировина та кормові добавки для сільськогосподарських тварин і птиці. Понад 600 видів кормів, дозволених до застосування в країнах ЄС, пропонувалися розділі «Галерея кормових засобів» (Futter-Galerie). Тут акцент зроблено на походженні і якості окремих видів кормів. 
У сфері годівлі, як і раніше, велика увага приділяється надійній і простій у користуванні техніці. 
У галузі скотарства на нинішній виставці EuroTier – також велика кількість інноваційних розробок. У сфері годівлі є новинки як для професійного силосування і забору основного корму, так і для швидкого визначення кормової цінності.

До речі, в рамках EuroTier-2012 проходив традиційний конкурс технологічних новинок, а призначена DLG незалежна міжнародна експертна комісія, що складається з фахівців із Великобританії, Швейцарії і Німеччини, відповідно до суворих критеріїв вибрала п’ять новинок, нагороджених золотими медалями, і дев’ятнадцять володарів срібних нагород. Серед нагороджених обов’язково слід згадати таких:

DeLaval Barn System Controller BSC – універсальний контролер для електротехніки в тваринницьких приміщеннях 
Barn System Controller – системне рішення для повномасштабного контролю, управління і регулювання пристроїв з електричним приводом, котрі знаходяться в тваринницькому приміщенні, як, наприклад, вітрозахисні сітки, вентилятори, зволожувач-охолоджувач, освітлення і система видалення гною. За допомогою лише одного контролера, доступного й через Інтернет, всіма цими агрегатами можна управляти вручну або автоматично не тільки за часовими тактами і часовими планами, а й залежно від різних сенсорних сигналів, як-от параметри погодних умов та клімату в приміщенні, інтенсивність освітлення, навантаження на двигун тощо. Крім того, для оптимізації процесів окремі агрегати можуть узгоджуватися і/або зв’язуватися один з одним: наприклад, при сильному поперечному вентилюванні може автоматично відключатися зволожувач-охолоджувач. Завдяки істотному й перспективному удосконаленню контролера Barn System Controller можна знизити інвестиційні витрати, скоротити витрати енергії і ресурсів та полегшити працю, а також оптимізувати умови утримання для тварин.

Доїльний модуль GEA для доїльних станків GEA Farm Technologies
Премії удостоєний модульний доїльний апарат для доїльних станків, що дозволяє проводити автоматичне або напівавтоматичне доїння корів. Інноваційний автоматичний модуль здійснює усі пов’язані з тваринами операції у формі взаємопов’язаного робочого процесу отримання молока – від миття сосків, здоювання, самого доїння до дезінфекції після доїння. Вузька конструкція доїльного модуля дозволяє встановлювати його як розділювач місць в будь-якому варіанті установок для доїння: карусель, тандем, ялинка або паралель. Завдяки чудовому доступу до вимені можливим стає і напівавтоматичне доїння. Великі молочні ферми можуть використовувати цю техніку як крок на шляху до автоматизації важкої праці при доїнні, не змінюючи при цьому відрегульованих робочих процесів та інших технологій в утриманні молочної худоби. Завдяки автоматизації за допомогою доїльного модуля можна скоротити витрати праці, що дозволить окупити витрати на технічне оснащення доїльних станків.

SowCheck – система визначення статевої охоти у свиней Big Dutchman Pig Equipment GmbH 
Система упізнавання статевої охоти у свиней SowCheck дозволяє визначити настання статевої охоти у свиноматок при груповому утриманні з кормовою станцією. На кількох рівнях сприйняття (фізичний, акустичний, оптичний, нюховий) у свиноматок викликається рефлекс охоти. Свиноматки в статевій охоті або з поновленням еструсів селектуються потім через кормову станцію. Отримані результати дають користувачеві інструмент менеджменту, за допомогою якого можна оптимально організувати групове утримання свиноматок. Спільно з приладом SonoCheck дозволяє об’єднати детекцію статевої охоти та ультразвукову детекцію в одній системі.

ОptiSCAN – прилад для безконтактного зважування свиней Hölscher + Leuschner
OptiScan – це мобільна система зважування свиней на відгодівлі за допомогою камери 3D. Ручний пристрій із вбудованою 3D-камерою протягом трьох секунд тримають над свинею. Камера вимірює відстань до тварини і просторові контури тіла свині. На основі просторових координат, отриманих в результаті тривимірної зйомки, відразу ж обчислюється маса тварини. Прилад OptiScan дозволяє уникнути великих витрат праці і часу при зважуванні свиней. Таким чином, OptiScan покращує менеджмент праці і позбавляє свиней від додаткового стресу. Прилад забезпечує швидке і дбайливе по відношенню до тварин зважування і продаж, що спирається на вагу. Крім того, відпадають прийняті при традиційному зважуванні підготовчі та заключні роботи, як-от очищення підгінних коридорів і вагових платформ, що дозволяє заощадити ще й на воді та дезінфікуючих засобах.

AgroTimes.net 

Поділитись: