Міжнародний ветеринарний форум "МОЛОЧНА ФЕРМА", м.Львів, 20 березня 2024 року
Як утримувати високий імунний статус поголів’я, які лікувальні схеми найефективніше допомагають боротися з інфекційними хворобами тварин, як правильно діагностувати хвороби — цим та багатьом іншим питанням ветеринарного догляду був присвячений організований журналом The Ukrainian Farmer Міжнародний ветеринарний форум «МОЛОЧНА ФЕРМА», який відбувся 20 березня у Львові. Представники ветеринарних служб молочних господарств України отримали професійну інформацію від найкращих вітчизняних та іноземних фахівців, яка допоможе їм покращити статус здоров’я стада, ефективність вирощування тварин і прибутковість господарства.
У своїй роботі лікарі ветеринарної медицини повинні керуватися нормами законодавства щодо ветеринарної медицини. Про останні зміни, внесені до деяких законів і нормативних актів, а також законопроєкти розповів заступник директора Інституту по зовнішньоекономічних зв’язках і міжнародній науковій інтеграції, доктор біологічних наук Юрій Косенко. Водночас на можливостях судово-ветеринарної експертизи як засобу доказування в судочинстві для вирішення спірних ситуацій у тваринництві наголосив судово-ветеринарний експерт, доктор ветеринарних наук Іван Яценко.
Із сучасними рішеннями, спрямованими на поліпшення благополуччя та здоров’я тварин, учасників форуму ознайомили представники вітчизняних та іноземних фармацевтичних компаній, діагностичних лабораторій, компаній, що працюють у галузі виробництва кормів та кормових добавок, а також представники наукової спільноти.
Директор ТОВ «Зінпро Україна» Михайло Коваль у своїй доповіді «Нетелі: застосувати всі можливості» розповів про системну роботу, яку мають проводити на підприємствах, щоб досягнути найвищої молочної продуктивності корів, наголосивши, зокрема, на збалансованому раціоні, який містить повноцінне мікромінеральне живлення. Адже доведено: залежно від збалансованості мінерального живлення добовий приріст може коливатися в 100 г в той чи інший бік, що в першу лактацію додає або віднімає 200 кг молока в корови.
Вакцинація є основою сучасної ветеринарної медицини, найдієвішим методом запобігання захворюванням. Про дієві вакцини проти основних респіраторних захворювань ВРХ та основних збудників кишкових інфекцій новонароджених телят, а також про схеми вакцинації розповів генеральний директор ТОВ «Біовета Україна» Іржі Неужіл.
Тему вакцинації продовжив лікар ветеринарної медицини, технічний консультант напряму тваринництва (ТОВ «ТД БІОТЕСТЛАБ») Тарас Наталенко, зупинившись на особливості планування профілактичних заходів, підготовці та виконанні щеплення, а також на типах вакцин і пріоритетах їх застосування.
Сучасні технології дають змогу успішно профілактувати хвороби навіть на великих молочнотоварних фермах, де ускладнено візуальне спостереження за тваринами. Нині замість людини це може робити моніторингова система ALTA COW WATCH, яка постійно стежить за румінацією, споживанням корму та активністю тварини й сигналізує про зміни у їхній поведінці. Про можливості системи розповів менеджер зі збуту ТОВ «Альта Дженетикс Україна» Андрій Ласійчук.
Водночас вчасна діагностика відіграє головну роль в ефективній боротьбі з хворобою. Про сучасні підходи до діагностики й контролю маститів у корів, а також про антимаститні програми розповів завідувач лабораторії патанатомії та бактеріології ТОВ «Центр ветеринарної діагностики» Денис Древаль. Натомість його колега з НДЦ біобезпеки та екологічного контролю ресурсів АПК ДДАЕУ, завідувач відділу фізіології, біохімії та хіміко-токсикологічного аналізу Валентин Єфімов у своїй доповіді зупинився на питаннях вчасного виявлення й контролю захворювань печінки в молочних корів.
У фокусі форуму були й проблеми післяпологових ускладнень. Зокрема, доктор ветеринарних наук, професор кафедри ветеринарної хірургії та репродуктології Державного біотехнологічного університету (м. Харків) Сергій Федоренко зупинився на наслідках порушення системи антиоксидантного захисту на вміст колостральних імуноглобулінів і структуру яєчників корів у післяродовий період. Про практичний досвід господарства щодо успішної профілактики післяродових ускладнень у корів розповіли технолог Денис Тимченко, а також директор ТОВ «Прогрес молоко» Дмитро Самсоненко. Керівник відділу продажів товарів для ВРХ YEDNIST’ GROUP Олег Манчуляк розповів про продукти для профілактики післяродових ускладнень, зокрема молочної лихоманки, а також профілактики діарей у телят.
На важливості та ролі макро- та мікроелементів для здорового стану й продуктивності корів наголосила у своїй доповіді докторка ветеринарних наук (університет Природовничий у Любліні, Польща) Беата Абрамовіч, особливу увагу приділивши впливу дефіциту мінералів на еритроцитарні параметри крові у корів.
Значне зацікавлення учасників форму викликала доповідь «Імунокастрація — ефективний метод підвищення прибутковості відгодівлі биків» технічного спеціаліста з тваринництва (ТОВ «Зоетіс Україна»), лікаря ветеринарної медицини Костянтина Рослякова. Водночас досвід агрофірми «Розволожжя» щодо контролю маститу, яким поділився головний лікар ветеринарної медицини Дмитро Колодій, без перебільшення стане в пригоді багатьом колегам з інших господарств.
Журнал The Ukrainian Farmer висловлює подяку за участь у Міжнародному ветеринарному форумі «МОЛОЧНА ФЕРМА» генеральному партнерові заходу «Альфа-Вет» та офіційним партнерам: «Зінпро Україна», Kaesler Nutrition GmbH, «Біовета Україна», «ТД БІОТЕСТЛАБ», «Альта Дженетикс Україна», YEDNIST’ GROUP, «Центр ветеринарної діагностики», «Зоетіс Україна», HIPRA UKRAINE.