Тваринництво

Міжнародний практичний форум POULTRY FARMING, м.Львів, 30–31 жовтня 2024

Поділитись:

Міжнародний практичний форум POULTRE FARMING показує нові можливості для адаптації галузі в умовах війни та стратегії розвитку і подальшого зростання для виробників

30–31 жовтня 2024 року відбулась наймасштабніша конференція, присвячена важливим питанням птахівничої галузі в Україні.

Міжнародний практичний форум POULTRE FARMING — це знакова подія для всіх представників птахівничої галузі — конференція, що об’єднала експертів, власників, керівників і спеціалістів великих та середніх птахофабрик, а також інших фахівців птахівничої галузі.

Захід зібрав понад 400 учасників, серед яких — провідні експерти, представники великих і середніх птахогосподарств, науковці, виробники кормів та ветеринарних препаратів.

Про що йшлося

Форум, що зібрав учасників з усієї країни, став майданчиком для обговорення найактуальніших питань і представлення інноваційних рішень, які сприятимуть розвитку птахівництва навіть в умовах надскладних реалій. Учасники зосередились на обговоренні економічних викликів, перспектив експорту та необхідності інновацій для підтримки стабільності та розвитку.

Головний акцент конференції — обговорення викликів, на які натрапила галузь в умовах війни, а також нові можливості для адаптації та стратегії подальшого зростання.

Основні теми охоплювали питання продуктивності стада, здоров’я птиці, новітні підходи до годівлі й керування біобезпекою, що особливо актуально в нинішніх умовах. Також обговорювали питання експортних можливостей української продукції у контексті адаптації до вимог міжнародного ринку.

Питання здоров’я птиці стало центральним фокусом першого дня конференції. Виступи стосувалися профілактики й лікування хвороби Ньюкасла, важливості здорової печінки для продуктивності птиці, нової лінійки вакцин і способів контролю інфекційних захворювань, способів покращення добробуту птиці тощо.

 Другий день конференції був не менш насиченим. Увагу зосередили на інноваціях, збереженні ресурсів, енергоощадних технологіях, біобезпеці та профілактиці захворювань — всьому тому, що здатне змінити майбутнє галузі й покращити роботу підприємств уже сьогодні.

Учасники отримали практичні знання й інструменти для підвищення ефективності їхнього виробництва, знижуючи ризики та підтримуючи високу якість продукції на ринку.

Також відвідувачі форуму отримали унікальну можливість поділитися особистим досвідом та обговорити виклики сьогодення у кулуарних умовах, зокрема, щодо вирощування й утримання птиці в умовах війни.

Виступи спікерів

Перший день конференції відкрив Юрій Горбенко, представник власників Агропромислової групи «ПАН КУРЧАК», який розповів про стан галузі та перспективи її розвитку в сучасних умовах. Юрій Горбенко зауважив на необхідність диверсифікації експорту та представив аналіз сучасного стану птахівництва в Україні в умовах війни, що супроводжується економічними викликами й непередбачуваністю ринку. Пан Юрій наголосив на важливості адаптації до нових умов, окреслив експортні можливості для української продукції та зазначив необхідність розширення міжнародних ринків збуту для забезпечення стабільності галузі. Також він наголосив на важливості оптимізації виробничих витрат. Оскільки найбільша частка в структурі собівартості виробництва птиці належить комбікорму, який становить близько 67–70% витрат (з цих витрат приблизно 95% припадає на сировинну складову, вартість якої залежить від ринкових коливань), то виникає потреба в постійному моніторингу цін на сировину та пошуку альтернативних, доступніших інгредієнтів для здешевлення комбікормів.

Також головною темою обговорення на конференції стали інновації в комбікормах і годівлі птиці. Презентації від Олексія Ситька, директора ТОВ «Біохем Україна», та Олександра Северина, офіційного представника компанії Huvepharma, були спрямовані на те, щоб показати, як раціональний вибір кормових добавок і застосування ензимів можуть зменшити витрати, підвищити продуктивність птиці та стабілізувати якість продукції. Завдяки інноваціям у технологіях годівлі птахівничі господарства можуть ефективніше використовувати наявні ресурси, досягаючи максимальної продуктивності в зниженні витрат.

Олексій Ситько окреслив переваги раціонального використання кормових добавок для економічного зниження собівартості продукції. Він пояснив, як правильно підібрані добавки сприяють кращому засвоєнню кормів і підвищенню росту птиці, що безпосередньо впливає на прибутковість господарства. А Олександр Северин пояснив, як додавання ензимів до корму може суттєво підвищити продуктивність птиці, допомагаючи кращому засвоєнню поживних речовин і знижуючи витрати на комбікорм.

Про новітні напрями розвитку галузі розповів Сергій Щербина, директор департаменту з виробництва ТОВ «Ясенсвіт». Він також поділився інформацією щодо впровадження інноваційних технологій у виробництві, які дозволяють підвищити ефективність і якість кінцевої продукції; звернув увагу на роль автоматизації та цифровізації, а також можливості покращення умов утримання птиці для зниження стресу й підвищення її продуктивності.

Інновації були також представлені в галузі здоров’я птиці. Так, Андрій Оробчук, директор ТОВ «СЕВА Санте Анімаль Україна», розкрив тему контролю хвороби Ньюкасла, акцентуючи на важливості моніторингу захворювання і своєчасній вакцинації птиці. Зазначив, що стан імунної системи птиці є головним чинником для профілактики різних інфекцій, включно з хворобою Ньюкасла. Також пан Андрій презентував сучасні підходи до боротьби з хворобою Ньюкасла, наголосив на важливості правильного розуміння видів імунітету, особливо на тлі постійного ризику поширення інфекції, і запропонував стратегії для мінімізації ризику захворювання.

Максим Грицай, офіційний консультант Kaesler Nutrition GmbH, розповів про важливість підтримання здорової печінки птиці, що є критично важливим для її загального стану й забезпечення ефективного виробництва птахівничої продукції. Він наголосив, що правильна годівля і захист печінки можуть значно підвищити продуктивність, зменшити відходи й покращити якість м’яса.

Крім того, учасники конференції мали можливість ознайомитись із новими вакцинними технологіями, що підвищують імунітет птиці та сприяють запобіганню основним інфекційним захворюванням. Віталій Вдовиченко, технічний спеціаліст із птахівництва MSD Animal Health, представив нову лінійку вакцин, яка має на меті забезпечити високий рівень захисту від основних хвороб птахів. Пан Віталій розповів про переваги інноваційних вакцин і наголосив на їх ефективності в умовах інтенсивного птахівництва.

Олег Холявко, директор компанії «ЄВРОПТАХА», поділився досвідом упровадження технологій для промислового вирощування курей, які несуть кольорове яйце. Він розповів про підвищення попиту на таку продукцію як на українському, так і на міжнародному ринках, а також про технологічні особливості вирощування й утримання такої птиці.

Богдан Єгоров, президент Одеського національного технологічного університету, провів презентацію про виробництво преміксів і поділився досвідом роботи заводу «МЕГА КОРМ». Пан Богдан наголосив на важливості високої якості змішування компонентів для створення преміксів, які забезпечують повноцінне харчування птиці й сприяють її здоров’ю.

Аліна Веремейчик, начальниця відділу контролю якості філії Птахокомплекс «Миронівської птахофабрики» МХП розповіла про свій практичний досвід і про те, як умови утримання птиці впливають на якість готової продукції. Вона наголосила, що якісне утримання позитивно впливає на смакові характеристики й поживність продукту, а також знижує рівень стресу в птиці, що підвищує її продуктивність.

Войтек Ходорович, Phibro Animal Health SA, звернув увагу на проблему інфекційного бронхіту в птиці, який є викликом для багатьох господарств. Він розповів про нові підходи до профілактики й лікування цього захворювання, особливо в умовах сучасного інтенсивного птахівництва.

Олександр Шеляг, провідний спеціаліст із напряму біобезпеки у ТОВ «Веллфарм», обговорив важливість якісної дезінфекції у птахівництві. Він акцентував на сучасних методах біобезпеки, які допомагають запобігати поширенню інфекцій і зберігають здоров’я стада.

Володимир Пономаренко, директор ТОВ «Птахофабрика Київська», поділився інформацією про проблему інфекційної коризи та виклики, на які наражаються господарства через варіантні штами, що ускладнюють вакцинацію.

Олег Федоров, головний технолог ПрАт «Тернопільська птахофабрика», розповів про підходи до годівлі курей-несучок, що дозволяють досягати максимальної продуктивності, включно з оптимізацією раціону та додаванням поживних добавок.

Ян Шептицьки, Університет природничих наук (Познань), описав основні принципи профілактики аденовірусних хвороб у курчат-бройлерів, наголосивши на значенні своєчасної діагностики та вакцинації для захисту молодняку.

Другий день конференції був не менш насиченим і розпочався виступом Торстена Мальштедта, керівника відділу маркетингу, експорту й внутрішніх продажів компанії MOORGUT KARTZFEHN Turkey Breeder GmbH, про перспективи розвитку індиківництва та його конкурентоспроможність на світовому ринку.

Виступи цього дня були зосереджені на особливостях вирощування індиків, важливості власного виробництва комбікорму, контролі аденовірусної інфекції, метаболічних хворобах птиці та впливі кормових добавок на продуктивність. Окремо було висвітлено теми енергоощадження та біобезпеки в птахівництві.

Торстен Мальштедт почав день з аналізу конкурентоспроможності індиківництва. Він розповів про сучасні тенденції на світовому ринку, підкресливши перспективи українського індиківництва та можливості для експорту. Торстен наголосив на важливості інновацій і відповідності продукції міжнародним стандартам якості.

Олександр Куліченко, представник компанії MOORGUT KARTZFEHN Turkey Breeder GmbH, поглибив тему технологічних особливостей вирощування індиків. Він обговорив специфічні умови утримання та годівлі, які допомагають підтримувати здоров’я індиків і знижувати витрати на виробництво, акцентуючи на потенціалі для впровадження нових технологій в українських птахофабриках.

Олег Чуб, представник компанії NEUERO, розповів про власне виробництво комбікорму як основу стабільності птахофабрик. Він наголосив на перевагах контролю над усіма етапами виробництва кормів і розповів про ефективні рішення для зниження собівартості, що дає змогу господарствам зменшити залежність від зовнішніх постачальників.

Хайме Сарабіа, експерт із птахівництва (Іспанія), поділився досвідом щодо профілактики аденовірусних інфекцій птиці, розглядаючи основні підходи до запобігання цьому захворюванню. Він наголосив на значенні профілактичних заходів і розповів про передовий досвід з інших країн у забезпеченні здоров’я птиці.

Михайло Коваль, директор ТОВ «Зінпро Україна», приділив увагу догляду за батьківським поголів’ям, яке є основою для стабільного виробництва якісної продукції. Він окреслив вимоги до умов утримання і спеціальних раціонів для підвищення репродуктивної здатності птиці.

Антон Сорокун, технолог із годівлі моногастричних і птиці ТОВ «Вітагро Нутришин», обговорив проблеми метаболічних хвороб у птиці, які часто призводять до зниження продуктивності. Пан Антон розповів про можливі підходи до годівлі для підтримання оптимального метаболізму, що забезпечує високу продуктивність і здоров’я птиці.

Михайло Переста, ТОВ «СГП “МБС”», розповів про органічні імунотропні засоби для забезпечення безпеки продукції. Він пояснив, як ці засоби сприяють зниженню стресу і покращенню здоров’я птиці, забезпечуючи екологічність і безпечність кінцевого продукту.

Валерій Козій, головний лікар ветеринарної медицини ФГ «Улар», порушив питання біобезпеки та дезінфекції на господарствах, розповівши про сучасні методи дезінфекції. Він наголосив, що ефективна біобезпека є основою для запобігання поширенню захворювань у стаді, зменшуючи ризики втрат.

Андрій Сергєєв, незалежний експерт із птахівництва, окреслив основні методи енергоощадження у виробництві бройлерів. Він розповів про економічні та екологічні переваги впровадження енергоефективних технологій, що допомагає господарствам знижувати виробничі витрати й мінімізувати вплив на довкілля.

Інна Шарай, компанія «КОМБІФІД», у своїй доповіді розкрила вплив емульгаторів жиру в комбікормах на продуктивність птиці. Вона зазначила, що такі добавки покращують засвоєння поживних речовин і знижують загальну собівартість годівлі.

Ірена Авдос’єва, кандидатка ветеринарних наук ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок, презентувала інноваційні кормові суміші, розроблені для підтримання здоров’я та продуктивності бройлерів. Вона розповіла про науково дослідні досягнення інституту, спрямовані на покращення імунної системи птиці та зниження ризику захворювань.

Оксана Брезвин, докторка ветеринарних наук, професорка, висвітлила проблему мікотоксинів у кормах, які негативно впливають на поживність. Вона запропонувала стратегії захисту якості корму і розповіла про інноваційні засоби для зменшення ризику контамінації.

Галина Коцюмбас, докторка ветеринарних наук, професорка Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького, розповіла про економічні аспекти використання кормових добавок і підбила підсумки щодо їх ефективності. Вона наголосила, що правильний підбір добавок може забезпечити суттєву економію ресурсів, не знижуючи продуктивності птиці.

Доповідь Тетяни Фотіної, професорки Сумського національного аграрного університету, була присвячена профілактиці інфекційних захворювань із застосуванням альтернативних засобів. Пані Тетяна розповіла про досвід упровадження цих методів в Україні, наголосивши важливість сучасних підходів до профілактики, які дозволяють знизити залежність від антибіотиків і забезпечити здоров’я стада.

Імпульс для розвитку галузі

Такий детальний огляд дозволяє побачити, як кожна доповідь внесла цінний внесок у загальну мету конференції — покращення й інновації в галузі птахівництва, що дозволить забезпечити більшу ефективність і стійкість українських птахофабрик.

Таким чином, форум POULTRE FARMING повною мірою виправдав себе як створений для птаховиробників простір для обміну досвідом й обговорення шляхів підвищення конкурентоспроможності українських птахогосподарств на міжнародному ринку. Подібні заходи сприяють розвитку галузі, зокрема шляхом упровадження інновацій та залученню успішного досвіду колег.

Цей захід дає потужний імпульс для розвитку галузі, стимулює впровадження новітніх рішень та ефективних стратегій у птахівництві.

Ми вдячні всім, хто долучився до форуму, і віримо, що подібні зустрічі є запорукою сталого розвитку й ефективної співпраці для всіх представників птахівничого бізнесу України.

Поділитись: