Овочі-Ягоди-Сад

Форуми «Промислове ягідництво», «Інтенсивний сад: зерняткові» та «Інтенсивний сад: кісточкові», м.Вінниця

Поділитись:

Із 26 по 28 листопада 2019 року у Вінниці відбулися три важливі для української садівничої і ягідної галузі події — форуми «Промислове ягідництво — 2019», «Інтенсивний сад — 2019: зерняткові» та «Інтенсивний сад — 2019: кісточкові». Кожному з форумів було присвячено окремий день. Ягідну тематику обговорювали 26 листопада, яблучний і грушевий сектор — 27-го, а кісточкові — 28 листопада 2019 року. Генеральними медіа-партнерами форумів стали журнал «Садівництво по-українськи» та «Плантатор».

Протягом усього часу роботи форумів у холах Вінницької обласної філармонії діяла профільна виставка комерційних компаній що постачають галузі усе необхідне — саджанці, системи хімічного і протиградового захисту, техніку, а також — обладнання для зрошення і удобрення саду, устаткування  для зберігання й переробки вирощеного урожаю.

Гостями та доповідачами конференцій, що відбулися в рамках форумів, стали провідні європейські та українські фахівці — науковці, експерти, практики й садівничі консультанти.

Так, доповіді незалежних експертів та практиків пролунали у рамках конференції «Промислове ягідництво — 2019». Виступ польського експерта Томаша Крупи стосувався передпродажної підготовки ягід суниці та малини, а його польська колега Моніки Беняш спілкувалася із плантаторами на теми «Сучасна агротехніка ремонтантної малини» і «Сучасна агротехніка суниці». Провідні українські плантатори ділилися досвідом товарного вирощування ягід. Так, Олег Науменко із СВК «Ягідки» розповів про вирощування органічної лохини, доповідь Олени Гур’євської із ТОВ «Еко Ніка» стосувалася організації робіт на плантації суниці, а Юрій Гончаренко зі СТОВ «Дібрівка Агросервіс» розповів про практику вирощування й комбайнування малини та  заморожування зібраної продукції в господарстві. Доповідь Олега Воробйова із ФГ «Грасс авеню» стосувалася проблем і викликів, із якими зустрічаються товарні виробники ягід в Україні. Про особливості функціонування ягідного ринку з учасниками форуму спілкувалася президент асоціації «Ягідництво України» Іринка Кухтіна.

Партнерами форуму «Промислове ягідництво — 2019» стали провідні українські та іноземні комерційні компанії. У рамках  конференції представники компаній-партнерів підняли до обговорення низку актуальних тем. Так, Валентина Коцур, технічний експерт ТОВ «Байєр» — генерального  партнеру форуму, виступила із доповіддю на тему «Захист ягідників: виклики і рішення. Чому саме Серенада?». Володимир Воєводін, експерт компанії «Сингента» — офіційного партнера форуму, прочитав доповідь «Виклики сезону — 2019. Підготовка ягідника до зимівлі». Теми управління поливом ягідників стосувався виступ інженера-проєктувальника Олега Новака із ТОВ «Водовід», яке виступило ексклюзивним партнером форуму. Спеціального партнера форуму — компанію «БТУ-Центр» на конференції представляв експерт Володимир Сіленко, його виступ був присвячений  біотехнології живлення та захисту рослин у садівництві.  Сучасних вимог до закладання прибуткового ягідника стосувалися виступи Ліліани Дмитрієвої зі спеціалізованого ягідного розсадника «Брусвяна» та заввідділу фітопатології та молекулярної діагностики Олександра Шубіна з компанії Farmer.UA, ці компанії спільно узяли  на себе роль головного партнера форуму «Промислове ягідництво — 2019». Андріан Августин, представник польської компанії Unidex, що виступила інноваційним партнером форуму і є одним з європейських лідерів у створенні комплексів шокової заморозки харчових продуктів познайомив учасників з особливостями організації цеху шокової заморозки ягід, фруктів та овочів.

Завершила форум тематична дискусійна панель, під час якої провідні доповідачі й представники компаній-партнерів підвели підсумки конференції а слухачі змогли звернутися до них із конкретними запитаннями щодо виробничої й ринкової специфіки ягідництва. Учасниками конференції, що відбулася в рамках форуму «Промислове ягідництво — 2019» стали 93 представники товарних  ягідників та 98 представників профільних комерційних фірм.

Насиченою була й програма форуму «Інтенсивний сад — 2019: зерняткові», у рамках якого традиційно відбулася профільна конференція. Її учасниками стали провідні європейські та українські фахівці — селекціонери, науковці, ринкові експерти, садівничі консультанти та провідні практики. Так, німецький селекціонер Міхаел Немюлер дав детальні рекомендації щодо вирощування й зберігання урожаю новітніх червоном’якушних сортів яблуні Байя Маріса і Байя Франконіка та гіпоалергенних сортів яблуні — раннього Самернайт Дрім й жовтозабарвленого Санні Кранч. Ішлося у доповіді німецького фахівця й про сучасний сорт груші Алесія, що має плоди із червоною шкірочкою. Доповідь чеського експерта Людека Ланара стосувалася хімічних методів проріджування урожаю яблуні, а провідний польський консультант Роберт Сас розповів як запобігти оржавленню  яблук у схильних до цього сортів Голден Делішес та Гала. Науковець Іван Мринський присвятив свою доповідь методам подолання грушевої медяниці в товарних садах півдня України, а  польський експерт Томаш Крупа дав рекомендації щодо зберігання в умовах сучасного сховища із РГС популярних на ринку сортів яблуні (Голден Делішес, Гала тощо). Українське практичне садівництво на конференції представляли Анатолій Гнатович Чорний із ФГ «Яніс» та Олена Гур’євська із  ТОВ «Еко Ніка» Про те, як і які яблука можна вигідно продавати до ЄС та країн Арабського Світу учасникам форуму розповідав успішний практик — керівник трейдингової компанії «АУСП-Фрут» Володимир Гуржій.

Потужними були й доповіді від представників компаній-партнерів форуму «Інтенсивний сад — 2019: зерняткові».

Так, Ігор Тарушкін, гровер-ченнел менеджер зі спеціальних культур ТОВ «Байєр» — генерального партнеру форуму, розповів садівникам про польський досвід застосування інсектициду Сіванто Прайм та технологію СіМо, ґрунтовану на інсектицидах Сіванто Прайм та Мовенто. Також фахівець порадив як правильно застосовувати у саду новинку — гербіцид Бекано. Володимир Воєводін, експерт компанії «Сингента» — офіційного партнера форуму, детально обговорив із садівниками виклики сезону — 2019 та наголосив аспекти вдалої перезимівлі товарних садів яблуні й груші. Степан Паладі, комерційний директор ТОВ «Голланд Плант Україна» — партнера форуму з саджанців, присвятив свій виступ агротехнічним характеристикам й ринковим перевагам нових імунних сортів яблуні, що їх компанія пропонує українським садівникам. Андрій Осиковий, провідний спеціаліст з садівництва ТОВ «Самміт Агро Юкрейн» — ексклюзивного партнера форуму, обговорив з садівниками нові біологічні рішення для захисту садів, підвищення продуктивності насаджень та якості урожаю, що їх компанія пропонує на ринку.

На завершення конференції відбулася дискусія, головними темами якої стало підвищення якості плодів та пошук відповідей на виклики сучасного ринку. Учасниками дискусійної панелі стали доповідачі та представники компаній-партнерів, можливість звернутися до спікерів з конкретними запитаннями отримали й слухачі в залі.

Учасниками конференції, що відбулася в рамках форуму «Інтенсивний сад — 2019: зерняткові» стали 175 представників товарних садівничих господарств та 104 представника профільних комерційних фірм.  

Наповнену програму мав й форум «Інтенсивний сад — 2019: кісточкові». Тематичну конференцію, що відбулася в його рамках, було присвячена агротехніці, нормуванню урожаю, захисту та запиленню товарних кісточкових  насаджень. Особливий розвиток отримала тема сортової складової сучасного кісточкового садівництва.

Так, німецький селекціонер Міхаел Немюлер познайомив садівників із характеристиками резистентних до шарки сортів десертної сливи. Ішлося про новітні сорти Йойо та Моні. Не оминув спікер й придатність цих сортів до зберігання урожаю в холодильнику. У доповіді німецького фахівця йшлося й про повністю резистентні до шарки сливові підщепи роду Prunus. На думку експерта, саме комбінація гіперчутливого резистентного сорту із гіперчутливою резистентною підщепою здатна захистити товарні насадження сливи від знищення унаслідок інфікування Plum pox virus. Для втілення згаданої стратегії фахівець рекомендував використовувати підщепи Docera 6, Dospina 235 та Wavit/Weiwa: досвідом товарного вирощування перевірено, що вони є придатними не лише для сливи, а й для створення сучасних садів абрикоси. Теми сучасного сортименту та агротехніки абрикоси, особливо у розрізі сортів чеської селекції, підняв на конференції чеський садівничий консультант Борис Кршка. А його колега — експерт із хімічного проріджування плодових Людек Ланар розповів, як на практиці можна у хімічний спосіб регулювати ріст і врожайність сливи та черешні. На тему успішного запилення товарних насаджень черешні доповідала учасникам форуму польський експерт Моніка Беняш. Про практику вирощування й продажу урожаю сучасних сортів черешні садівникам розповідав директор ТзОВ «Рост-Р» Алік Рябий. А особливості охолодження, передпродажної підготовки й зберігання у холодильному сховищі плодів черешні учасникам форуму доповідав польський експерт Томаш Крупа. Особливості функціонування світового ринку черешні аналізувала президент асоціації «Ягідництво України» Іринка Кухтіна.

Генеральним партнером форуму «Інтенсивний сад — 2019: кісточкові» став ТОВ «Байєр». Гровер-ченнел менеджер зі спеціальних культур ТОВ «Байєр» Ігор Тарушкін познайомив учасників конференції з рішеннями, які компанія пропонує для успішного догляду сучасних кісточкових садів. Доповідь Александра Крздіча, представника німецької компанії Artevos — ексклюзивного партнеру форуму, стосувалася новинок європейського сортименту кісточкових. Компанія Artevos спеціалізується на реєстрації та поширенні сучасних сортів кісточкових, зерняткових і ягідних культур.

Учасниками конференції, що відбулася в рамках форуму «Інтенсивний сад — 2019: кісточкові» стали 129 представників товарних  садівничих господарств та 104 представника профільних комерційних фірм. 

Організатори форумів дякують усім учасникам за активну й плідну працю й запрошують до відвідування події у 2020 році. Про дати цих подій буде повідомлено окремо, просимо слідкувати за публікаціями у журналах «Садівництво по-українськи» та «Плантатор».

Поділитись: