Галузь птахівництва в Україні вражає інтенсивністю розвитку та швидкістю впровадження найновітніших технологій. Попри це, вітчизняні птахівники час від часу стикаються з рядом проблем, як-то зниження продуктивності стада, резистентності організму птиці, втрата її племінної цінності, виснаження, погіршення стану кишечника, збільшення конверсії корму тощо.
На Міжнародному форумі «Птахівництво-2016», який 6–7 березня 2016 року журнал «Наше Птахівництво» й AGP Group провели у Львові, розглядалися питання щодо ефективної боротьби з основними збудниками бактеріальних захворювань, обговорювалися причини зменшення ефективності протимікробних препаратів та резистентності мікроорганізмів. І, звісно, учасники та доповідачі разом шукали шляхи усунення цих проблем.
Генеральним партнером заходу виступила компанія «Сева Санте Анімаль Україна». Офіційний партнер – Phytobiotics Futterzusatzstoffe GmbH, Kormil, партнер із обладнання – «Бушхофф». Партнери з ветеринарії: «ВетАгро», «ЄвроВЕТ», «ІНВЕЗА». Партнери з годівлі: «Текро», «Біохем». Спеціальний партнер: «Новус Європа С.А./Н.В.». Ексклюзивний партнер – «Лабораторіос Хіпра». Технологічний партнер – «Лесаффр», «Phileo».
Конференція зібрала понад 250 учасників, серед яких були присутні лікарі ветеринарної медицини, спеціалісти з годівлі, технологи, керівники господарств, представники компаній-постачальників, науковці. Програма заходу складалася з виступів як теоретико-прогностичного характеру, так і суто практичних, що містили конкретні рекомендації.
Особливо відзначимо такі доповіді учасників:
Вперше в рамках щорічного Міжнародного форуму було проведено семінар «Індиківництво-2016».
Слід зазначити, що ринок індичатини в Україні має чітку тенденцію до зростання. Ця ніша залишається відкритою для нових гравців та привабливою для інвесторів. Окрім перспектив, галузь індиківництва також характеризується значним дефіцитом практичної інформації. Подекуди персоналу на виробництві бракує знань про найпростіші речі.
Журнал «Наше Птахівництво» вирішив заповнити інформаційний вакуум і 7 квітня, упродовж усього дня, у львівському Будинку вчених технологи, спеціалісти ветеринарної медицини, керівники та майбутні інвестори мали змогу обговорювати практичні питання й перспективи промислового індиківництва.
На запитання, які виникали в ході семінару з індиківництва, відповідали найкращі фахівці цієї сфери, спеціалісти птахофабрик та незалежні закордонні консультанти.
Генеральним партнером семінару «Індиківництво-2016» виступила компанія Moorgut Kartzfehn von Kameke GmbH & Co. KG, офіційний партнер – компанія «Сева Санте Анімаль Україна», партнер із годівлі – ГК «Єдінство», спеціальний партнер – «Герчак», партнер із обладнання – Prüllage Systeme, партнер із ветеринарії – «ВетАгро», ексклюзивний партнер – «Лабораторіос Хіпра».
Особливо відзначимо доповіді, що викликали найбільше обговорень:
Цікавою була інформація щодо застосування аутогенних вакцин для індиків, а також щодо ролі хелатних сполук міді у профілактиці бактеріальних захворювань і розриву аорти у птиці. Закордонні спеціалісти розповідали про локальну опірність харчового тракту індика, особливості відгодівлі, про технологічні особливості обладнання для ефективної роботи підприємств з вирощування цієї птиці.
Редакція журналу «Наше Птахівництво» висловлює подяку всім учасникам конференції за активну позицію в обговоренні складних виробничо-технологічних питань, бажає високих приростів, гідних прибутків і задоволення від праці!