Агромаркет

Конференція «Ефективна молочна ферма», м.Полтава, липень 2019

Поділитись:

10-11 липня 2019 року у м. Полтава відбулася конференція “Ефективна молочна ферма – 2019”.

Інвестиції, які приходили в молочну галузь України останніми роками, дали змогу нашим найкращим господарствам піднятися на доволі високий рівень і в обсягах виробництва, і в якості продукції. А для господарств середнього рівня завдяки цьому було створено взірці для наслідування та зростання. Водночас, лідери молочної галузі нині опинилися перед проблемою пошуку невикористаних резервів, які б дали їм змогу додатково збільшити продуктивність молочного стада, а головне – підвищити рентабельність бізнесу. І такі резерви є: вони знаходяться у площинах механізації процесів утримання стада і доїння корів, їхнього комфорту і здоров’я, організації годівлі і складання раціонів, селекції і генетики. Ось про все це і йшлося під час конференції «Ефективна молочна ферма», яку наш журнал організував і провів на початку липня.

Особливістю цьогорічної конференції стала висока насиченість живим досвідом, який було представлено у доповідях представників господарств з різних областей України. Так, директор ТОВ «Агрофірма «Колос»» Леонід Центило (Київська обл.) поділився своїм баченням шляхів підвищення рентабельності молочної галузі. Зоотехнік з ТОВ «Нова Нива» Тетяна Ларіонова (Донецька обл.) розповіла про особливості переходу від безприв’язного утримання корів до їх автоматизованого доїння. Головний ветлікар ТОВ «Україна» Сергій Смолян (Тернопільська обл.) поділився досвідом лікування та профілактики маститів. Заступниця генерального директора ТОВ «Молоко Вітчизни» Юлія Руденко (Сумська обл.) розповіла про особливості вирощування теличок.

Крім того, свої рекомендації дали господарникам науковці й консультанти. Зокрема, варто відзначити виступи Аполлінарія Краєвського, Андрія Палія, Юрія Криворучка, Валерія Лотоцького, Олександра Оробченка, Олександра Чуба, Миколи Чорнозуба та Івана Папченка, які у своїх доповідях висвітлили велику кількість аспектів, які можуть стати в пригоді власникам та спеціалістам молочнотоварних ферм, що прагнуть підвищити рентабельність своїх підприємств.

Про інноваційні рішення закордонних наукових центрів, покликані підвищити ефективність молочного виробництва, розповіли представники компаній – партнерів конференції: Олександр Соловей («КУН-Україна», генеральний партнер); Сергій Гордійчук («ДеЛаваль», головний партнер); Дмитро Новаковський (Livisto, ексклюзивний партнер); Аполлінарій Краєвський («Альфа-Вет», спеціальний партнер); Владислав Ханєєв («ВетАгро», партнер з ветеринарії); Анна Качурець («Ветфактор», партнер з ветеринарії). Також допомогли організувати конференцію компанії Amcovet (інноваційний партнер) та Josera (офіційний партнер).

Учасники конференції відзначили високий рівень її організації. Було забезпечено оптимальні умови не лише для одержання корисної інформації, а й для проведення ділових переговорів, кулуарних обговорень. Отже, ефекту, якого прагнули організатори цього заходу, було досягнуто: учасники конференції одержали нові знання і тепер зможуть застосувати їх на своїх підприємствах.

Поділитись: