Агромаркет

Конференція «Digital Farming», м.Київ, серпень 2020

Поділитись:

Цього року форум DIGITAL FARMING 2020 відбувся у новому форматі й зібрав велику кількість фахівців галузі.

Головною темою міжнародного форуму DIGITAL FARMING 2020, що відбувся 20 серпня у Києві, стала ефективність цифрових технологій в агробізнесі. Сучасна індустрія пропонує безліч рішень, і аграрії змушені ретельно обирати й тестувати їх упродовж тривалого періоду. Тільки так можна отримати очікуваний результат від чималих інвестицій.

Журнал The Ukrainian Farmer і Видавничий дім AGP Media вдруге провели форум у «гібридному» форматі, у відкритому павільйоні дендра готелю ONOVO, дбаючи про безпеку учасників. Переважна більшість глядачів дивилися пряму трансляцію на сторінці видавничого дому Agrotimes.ua та на окремому YouTube-каналі й через чат брали участь в обговоренні актуальних тем. Також запитання надходили через телефон і месенджер, а потім модератор транслював в імпровізованій студії.

Агрохімічні інновації

Хімічний аналіз ґрунту є одним із перших етапів упровадження точних технологій в агробізнесі. Отже, й розпочати форум доручили Тетяні Волох, завідувачці випробувальної лабораторії СТОВ «Дружба-Нова», що входить до складу «Кернел». Вона ознайомила учасників із методами аналізу ґрунту, що застосовують в одному з найбільших агропідприємств України, розповіла про методику відбору зразків, окремо зупинилася на роботі лабораторії, яка щороку виконує більше як 20 тис. вимірювань. Загальна площа обстежень за рік становить близько 180 тис. гектарів. Для збільшення ефективності роботи лабораторії застосовується інформаційна менеджмент-система Кернел-лаб. Важливою деталлю стало використання системи Digital Agribusiness, яка видає агрономам рекомендації й допомагає в ухвалюванні ефективних рішень. Результатом роботи з аналізу ґрунтів і застосування змінних норм є економія близько 8 дол./га тільки завдяки зменшенню витрат на самі добрива. Щороку компанія закладає до 2000 дослідів, які детально аналізують і на їх основі також ухвалюють рішення про подальші дії.

Олег Дерменко, керівник департаменту продуктового маркетингу компанії ALFA Smart Agro, розповів про принципи створення інноваційних ЗЗР, здатних поліпшити ефективність вирощування різних культур. Досить часто під час поєднання кількох препаратів проявляються небажані реакції, що призводить до матеріальних втрат і безпідставних звинувачень виробників «хімії» та виконавців робіт. Саме на розв’язання таких проблем спрямована діяльність компанії ALFA Smart Agro, яка створює інноваційні ЗЗР. У своїй роботі компанія послуговується принципом «розумної агрономії», яка передбачає науковий підхід до створення нових продуктів із залученням українських і закордонних учених. Усі препарати компанії у рідкій формі виготовляють на Білоцерківському заводі препаративних форм.

Виступ Вадима Остапенка — партнера компанії «Смартфармінг», був присвячений якості висіву та технологіям, що здатні контролювати й поліпшувати кожен із параметрів цієї технологічної операції. Мало хто оцінює в грошовому або кількісному еквіваленті втрати, які виникають через неякісний висів, а компанія «Смартфармінг» пропонує комплексне рішення для виправлення проблеми та збільшення ефективності роботи агропідприємства. Таке рішення складається з двох етапів: обстеження і визначення причин неякісного висіву та технічної модернізації (застосування нового обладнання або модернізації наявного).

В обговоренні після завершення блоку взяли участь спікери, а також Євгеній Сапіженко, керівник відділу інновацій компанії «Кернел».

Автоматизація процесів

Темою другого блоку стала автоматизація технологічних процесів у рослинництві. Розпочався блок із виступу Тараса Пилипаки, менеджеру з продажу компанії Trimble. Він розповів про переоснащення техніки для роботи з ISOBUS-обладнанням та систему інтеграції даних Farmer Core. Сергій Капуста, керівник відділу контролю GPS-навігації ТОВ «СМГ-21», що входить до групи копаній LNZ, поділився досвідом упровадження і експлуатації систем навігації, автопілотування та моніторингу.

Про практичний досвід роботи з агрономічними даними на платформі FieldView розповів Сергій Сичевський, менеджер із розвитку бізнесу компанії Bayer. Детально на технічному рішенні TRUE VIEW для аналізу ґрунту під час проведення його обробітку агрегатами Great Plains зупинивсяОлександр Прохоров, заступник директора з питань розвитку компанії «Грейт Плейнз Юкрейн». Він також розповів про систему точного внесення та контролю рідких добрив ACCUSHOT. Долучився до форуму і Максим Боднар, продакт-менеджер компанії Kverneland, який виступав із Німеччини за допомогою інтернет-зв’язку й розповідав про вибір систем точного землеробства, які приносять швидку віддачу інвестицій.

Технічне забезпечення

По обіді робота форуму продовжив виступ Сергія Ярошенка, провідного інженера групи сервісу систем контролю та систем точного землеробства ТОВ «Урожайна країна» агрохолдингу МХП. Пан Сергій відкрив блок «Технічне забезпечення елементів точного землеробства» і поділився досвідом вибору та впровадження систем точного землеробства, оцінювання їх ефективності.

Продовжив естафету Мирослав Гуранський, фахівець із точного землеробства компанії «IMK». Доповідь пана Мирослава також містила інформацію про використання сучасних цифрових технологій, їх оцінку та перспективи. Завершив блок своїм виступом Вадим Пірда, виконавчий директор Українського Аграрного Холдингу. Він поділився досвідом упровадження і експлуатації систем моніторингу й точного висіву, програмних засобів контролю і аналітики.

По завершенні виступів трьох досвідчених практиків відбулось активне обговорення, глядачі цікавилися подробицями застосування «точних» технологій, їх ефективністю і строками окупності.

Програмні рішення

Четвертий блок розпочав виконавчий директор «Агріком Груп» Петро Мельник, який розповів про застосування програмних комплексів для ухвалення управлінських рішень. Ця тема є більш ніж актуальною для значної кількості агропідприємств і викликала значну кількість запитань під час обговорення.

Не менш цікавою була доповідь Інни Мєтєлєвої, яка працює заступником голови Української асоціації фінтех й інноваційних компаній — вона ділилася сучасними трендами керування фінансовою ефективністю аграрних компаній за допомогою фінтех рішень. Про впровадження програмних засобів моніторингу та визначення їх ефективності розповідав Сергій Дзюмка, головний диспетчер «Кусто агро». Завершив роботу форуму виступ Володимира Бабія, керівника департаменту впровадження інноваційних проєктів «Укрлендфармінг» із доповіддю про можливості систем телеметрії та їх застосування в межах одного з найбільших вітчизняних агрохолдингів.

Форум DIGITAL FARMING 2020 отримав безліч позитивних відгуків від учасників, спікерів та інтернет-глядачів. Змішаний формат дав можливість узяти участь у форумі всім, хто за тих або інших причин не могли фізично бути присутніми. Спікери та присутні гості отримали багато позитиву через можливість наживу поспілкуватися після тривалої перерви й отримати інформацію про нові тренди цифрових технологій в агробізнесі. Жваві обговорення порушених тем ще раз підтвердили їх актуальність.

Гості ділилися враженнями відразу після завершення заходу. Сергій Хаблак з A.G.R. Group зазначив, що форум дав можливість отримати безліч корисної інформації про актуальні для підприємства питань. Досвід інших компаній допомагає заощадити час, зусилля і матеріальні ресурси, і це є найціннішим у таких зустрічах.

Сергій Дзюмка, головний диспетчер «Кусто Агро», поділився своїм враженням від форуму, наголосивши, що DIGITAL FARMING є тим місцем, де можна поділитися власним досвідом і порадитись із колегами з інших компаній з будь-яких питань.

Наостанок хотілося б зазначити ще одну деталь. За три дні після завершення конференції, коли дописується цей матеріал, її відеозапис на каналі YouTube вже переглянуло майже 900 користувачів, і надалі їх кількість ще збільшуватиметься. А це означає, що конференція, яку ми провели 2 липня, не закінчилася — вона триває.

Поділитись: