Агромаркет

Міжнародний форум «Digital Farming», м.Київ, серпень 2019

Поділитись:

Останнім часом слово «діджиталізація» втратила статус неологізму й перетворилося на поняття, що визначає одну з ключових ознак нашого сучасного існування. Цифрові технології нині охоплюють геть усе — починаючи від організації дозвілля й закінчуючи організацією складних виробничих процесів у масштабах цілих галузей і корпорацій. Звісно, сільське господарство не стоїть осторонь цього тренду. Якщо ще років п’ять-десять тому ми говорили про точне землеробство як чинник допомоги агрономові в його роботі, то за нових умов агроном уже змушений замислюватися над тим, як йому інтегруватися в цифровий агробізнес і почати мислити його категоріями. І вдається це далеко не всім. На ринок нині виходить велика кількість електронних гаджетів, які встановлюють на техніку вже в базовій комплектації, і паралельно з цим програмісти створюють свої продукти — системи збору, обробки й інтерпретації даних, математичні моделі, додатки до смартфонів для контролю й дистанційного керування технологічними процесами тощо.

Що в цих умовах робити простому агрономові? Звісно, намагатися навчатися, щоб рухатися в ногу с часом. Саме для цього наш журнал щороку проводить тематичну конференцію, присвячену проблемам цифрового агробізнесу й точного землеробства. Нинішнього року вона отримала нову назву — Digital Farming.

Як завжди, інтерес до конференції з боку аграрної громадськості був чималий. Участь у ній взяли близько 200 учасників, які представляли виробників сільгосппродукції, дистрибуторів відомих світових брендів техніки й обладнання, вітчизняні компанії, що працюють у галузі створення програмних продуктів. Провести конференцію на високому рівні нам допомогли компанії-партнери: «Кун» — генеральний партнер, а також компанії Trimble, Case IH, AgriLab, Topcon. Ці компанії не лише надали фінансову підтримку в проведенні заходу, а й поділилися з учасниками своїми знаннями та практичним досвідом у точному землеробстві. Зокрема, жвавий інтерес в аудиторії викликали доповіді Євгена Семеренка («Кун»); В’ячеслава Третяка (Trimble); Романа Чвартоацького (Case IH); Ярослава Бойка (AgriLab); Олександра Путніна («Альбіон»).

Окрему подяку хочеться висловити на адресу представників агрокомпаній, які поділилися з учасниками конференції практичним досвідом упровадження й експлуатації елементів діджиталізації та систем точного землеробства на своїх підприємствах. Зокрема, це були Євген Сапіженко, керівник служби моделювання та моніторингу «Кернел»; Євген Корнієнко, начальник відділу агрономічної експертизи «Контінентал фармерз груп»; Богдан Кривицький, заступник генерального директора з інновацій ІМК; Наталія Матвієнко, начальник відділу методології обліку і контролю Групи «Агротрейд»; директор та заступник директора компанії Agri Chain Андрій Вишняк та Наталія Богачева; Андрій Лук’яненко, операційний директор «Баришівської зернової компанії»; Василь Кифорук, провідний агроном ТОВ LNZ Group.

У підсумку конференції її учасники висловлювали думку, що впровадження інноваційних технологій в український агробізнес відбувається швидко й ефективно, і завдяки цьому наш аграрний продукт завойовуватиме дедалі нові ринки в різних куточках світу.

Поділитись: