Елеватор для житниці

Поділитись:

24 березня в Києві відбулася конференція «Елеватор-2011», що була організована спільними зусиллями AGP Media та журналу The Ukrainian Farmer. Для країни, яка споконвіку вважає себе житницею Європи і водночас має перманентно нестабільний ринок зерна, питання власного потужного елеваторного господарства є надзвичайно актуальним. Але вирішувати це питання «з наскоку» не вдається, бо воно пов’язане з великими інвестиціями і складними технологіями.
Генеральним спонсором конференції виступила компанія «Мельінвест», офіційним партнером – компанія «Торнум». Учасниками заходу стали понад 100 аграрних спеціалістів — інженерів, керівників господарств, науковців, представників компаній, що працюють на ринку обладнання для зберігання, сушіння та очищення зерна.
Програма конференції об’єднала в собі виступи представників науки, що розкрили теоретичні аспекти доробки зерна перед зберіганням та власне його зберігання у сховищах різних типів; практиків, які поділилися досвідом виробництва елеваторних систем та їх монтажу і експлуатації; аналітиків ринку зернових та олійних культур.
Окремо хотілося б відзначити інформаційно насичені доповіді компаній-спонсорів: «Зниження енерговитрат елеваторного обладнання в технологіях «Мельінвест», «Особливості металевих силосів» (Олександр Зирянов, «Мельінвест»); «Практика застосування охолоджувачів зерна» (В’ячеслав Коваленко, «Торнум»); «Автоматизація комплексів зернозбереження» (Віталій Слєдков, ПП «Рост Електромонтаж»), «Міні-елеватори, оптимальні рішення для сучасного фермера» (Віталій Марченко, ВАТ «Завод елеваторного обладнання»), «Важливість власних потужностей для зберігання зерна в нових економічних умовах» (Олександр Камишін, KMZ Industries).
Із великою вдячністю і зацікавленістю учасники конференції сприйняли виступи спеціалістів агропідприємств, які розповіли про практичний досвід проектування, монтажу, та експлуатації обладнання, а також відповіли на численні запитання. Зокрема, це були Ігор Швагер з агропідприємства «Альянс Медіа» («Алгоритм побудови зерносховища: він від документів до фундаменту і залізничних колій»), Олексій Харсун з ТОВ «ГрейЛенд Україна» («Елеватор на коліні: підходи до вибору складових сучасного елеватора»).
Учасники конференції відзначили високу інформаційну насиченість доповідей, актуальність представлених даних, а також якісну роботу організаторів заходу, що змогли створити умови для плідної й ефективної роботи.

Поділитись: