День поля і саду «Бучачагрохлібпром», червень 2018 року

Поділитись:

На День поля й саду в компанію «Бучачагрохлібпром» завітало близько 1000 гостей з усієї України, серед яких і Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

 

Учасники заходу мали можливість оглянути демонстраційні посіви зернових та технічних культур на базі Звенигородського підрозділу ТзОВ «Бучачагрохлібпром», сортове насіння яких продає підприємство. Фермери поспілкувалися з представниками насіннєвих компаній, розпитали нюанси тих чи інших сортів і гібридів, безпосередньо побачили рослини в полі, порівняли між собою. Поруч провідні іноземні та вітчизняні компанії демонстрували аграріям сучасну техніку для рослинництва.

 

— Обробляємо понад 25 тис. гектарів землі в трьох районах Тернопільської області, — розповів агроном ТзОВ «Бучачагрохлібпром» Сергій Вілівчук. — Вирощуємо зернові, технічні та кормові культури, випробовуємо та впроваджуємо у виробництво нові районовані й перспективні сорти озимої та ярої пшениці, озимого та ярого ячменю, озимого ріпаку, соняшнику, кукурудзи, гороху та сої. Оз имої пшениці посіяно 6400 га, озимого ячменю — 1000, озимого ріпаку 2200, кукурудзи на зерно — 2400, ярої пшениці — 400, ярого ячменю — 2500, гороху — 470, сої — 380, соняшнику — 3150, цукрових буряків — 3450, кукурудзи на силос — 500, багаторічних злакових трав — 600 га. А минулого року середня врожайність озимої пшениці становила 80 ц з гектара, озимого ячменю — 86, озимого ріпаку — 46, ярої пшениці — 67, ярого ячменю — 74, соняшнику — 33, кукурудзи — 112, гороху — 59, сої — 26 ц/га.

 

Елеватор «Бучачагрохлібпром» — один із найсучасніших. Його потужність становить 95 тис. тонн, що повністю забезпечує власні потреби та дозволяє надавати послуги іншим господарствам. Елеватор забезпечено автомобільним і залізничним під’їзними шляхами. На підприємстві діє насіннєвий завод данської компанії «Кімбрія».

 

На трьох молочнотоварних комплексах утримується 7480 голів ВРХ. Підприємство є лідером по надоях і дає 60% молока класу «екстра» Тернопільської області. Надій молока на корову становив 8437 кг на рік, вихід телят — 75 голів на 100 корів, середньодобовий приріст молодняку — 908 г.

 

Сільгосппідприємство є великим роботодавцем. На початку року тут нараховувалося 912 працівників. Середньомісячна заробітна плата становить 13 500 грн.

 

«Бучачагрохлібпром» допомагає сільським радам, громадам, школам і дитсадкам, церковним громадам, сиротам, одиноким і громадянам літнього віку, воїнам АТО. Торік на благодійність було витрачено 8,5 млн гривень. Запроваджено стипендії дл я музичних колективів, утримується жіноча волейбольна команда «Галичанка ТНЕУ-Гадз», яка цього року стала бронзовим призером чемпіонату України.

Фермерське господарство «Гадз» — велика любов Петра Івановича Гадза та один із найбільших в Україні виробників фруктів. Господарство розташоване біля села Трибухівці Бучацького району. ФГ «Гадз» складається з трьох частин — садівниче господарство, розсадницький комплекс і логістичний центр. Має 120 постійних працівників, а в період вегетації до них додається ще 630 сезонних робітників.

 

На площі понад 600 га вирощують яблука, груші та сливи. Перші 180 га саду було закладено у 2012 році саджанцями з Італії та Польщі. А з 2014 року господарство розпочало розсадництво. На 50 га вирощують 800 тис. саджанців яблуні, груші, сливи, абрикосу, персику, черешні. Саджанці не лише задовольняють власні потреби господарства, а й успішно продаються в садових центрах по всій Україні, їх експортують у Нідерланди, Бельгію та Францію для закладання промислових садів.

 

Основний сад представлено широким спектром сортів яблунь: літні сорти Пірос та Ерлі Женева, популярні Голден Делішес, Гала, Айдаред, Фуджі, стійкі до парші Ревена, Регліндіс, Ремо, Реколор. Груші представляє сорт Конференція, сливи — Стенлей. У майбутньому тут планують вирощувати і ягідні культури.

 

Урожайність саду залежно від віку насаджень коливається від 15 до 60 т/га. Торік зібрали близько 15 тис. тонн фруктів. Продукцію постачають не лише в українські торговельні мережі, а й експортують у Швецію, Австрію, Нідерланди, Францію, Іран, Ірак, Туреччину.

 

У грудні 2016 року відкрили сучасне фруктосховище на 10 тис. тонн продукції. Мають камери і з регульованим газовим середовищем.

 

— На сучасній сортувальній лінії яблука миють, сушать і розподіляють на 11 ґатунків за розміром, забарвленням і наявністю пошкоджень, — розповів представник ФГ «Гадз» Ігор Сасанчин. — Через кілька тижнів замінимо цю лінію вдвічі продуктивнішою, яка здатна прийняти 15 тонн продукції на годину. Яблука та груші розфасовуємо в поліетиленові та паперові пакети, сітки від 1 до 10 кілограмів і в картонні лотки.

 

Уже були пробні запуски сушильного обладнання. У цьому сезоні почнуть виробляти сушку з яблук, груш, слив, робити з них суміші, а також випускати яблучні чипси.

 

Планують збудувати цех із виробництва соків, яблучного пюре, сидру, оцту та пектину. Прогнозують інвестувати в обладнання для переробки 8,5 млн євро.

 

У приміщенні цеху насіннєвого заводу під час пленарної частини Дня поля й саду виступив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

 

— Мені приємно, що наша зустріч відбувається на базі цього підприємства, яке розпочиналося з обробітку неораної землі. Цілеспрямована праця дала можливість стати достатньо потужним підприємством, яке представляє Україну в багатьох країнах світу. День поля «Бучачагрохлібпром» дуже важливий з погляду просвітництва. Адже колеги з усієї України можуть побачити і технології, що застосовуються, і перспективи, які можуть отримати, розвиваючи свої підприємства, — сказав прем’єр.

 

Учасників Дня поля й саду також привітали народні депутати, вчені, представники компаній-партнерів.

 

 

Геннадій Гнип

AgroTimes.net

Поділитись: