Заводи Ostchem у Рівному і Черкасах зупинили агрегати аміаку
6 березня о 17:00 тиск газу у «Рівнеазоту» та черкаського «Азоту» різко знизився. Після зниження з позначки 10 до позначки 7 бар виробництво аміаку зупиняється автоматично. Заводи були змушені почати процедуру «гасіння» агрегатів аміаку. Це призведе до скорочення виробництва селітри в Рівному до 50%, а в Черкасах ‒ до повної зупинки виробництва карбаміду.
Ще раніше почалася зупинка агрегатів виробництва селітри у Сіверськодонецьку. Ситуація надзвичайна, тому що наразі заводи відвантажують товарну продукцію, продану ще в грудні й січні. Значна частина цього товару вже продана аграріям або трейдерам у регіонах. Україна гостро потребує селітри та карбаміду, а імпорт фізично здійснити неможливо ‒ не вистачить часу, адже сезон внесення поживних речовин у країні вже розпочався.
Після зупинки агрегатів аміаку в Черкасах і в Рівному заводи ще можуть працювати на імпортному аміаку, однак виробництво у Сіверськодонецьку зупиняється через подорожчання аміаку на світовому ринку до $300-310/тонна, FOB, що призвело до зростання цін на імпорт до України до $270-290/тонна. З такою ціною сировини селітра в Україні повинна здорожчати на 1400 грн./тонна. Фізично до зростання цін ринок України не готовий.
За оцінками експертів «Инфоиндустрии», зупинка заводів і ситуація, яка склалася ще в лютому, призведуть до реального скорочення споживання карбаміду та селітри, адже імпортери не планували завозити великі обсяги карбаміду та селітри. КАСу навесні буде завезено на 40-50% менше, ніж у минулому році.
Додати коментар