Яка рентабельність зберігання зерна в рукавах, – досвід
Рентабельність зберігання зерна в рукавах протягом перших трьох місяців становить 10%. Якщо ж зберігати зерно в такий спосіб довше, то з кожним наступним місяцем рентабельність зростає на 20-25%.
Про це розповів директор Ямпільського елеватору МХП Віталій Губарєв у ході Всеукраїнського практичного форуму «Власний Елеватор», що нині триває у Львові.
За його словами, вартість будівництва елеваторного комплексу з силосами обходиться в 150-180 $/м. куб., тоді як будівництво такого ж комплексу без силосів (з рукавним зберіганням) – 70-80 $/м. куб.
«Ми відходимо від силосного зберігання і робимо акцент на рукавне, адже це дає колосальну економію капітальних інвестицій, які необхідні для запуску тих чи інших проєктів. Відповідно, ми маємо фінансову вигоду: ті капіталовкладення, які ми могли б вкласти одномоментно, розтягуємо на роки», – зазначив Віталій Губарєв.
Він також додав, що за технології рукавного зберігання потрібно враховувати певні чинники. По-перше, потрібно підготувати майданчик для їх розміщення – очистити, вирівняти, утрамбувати. Так, на площі 1 га можна зберігати 4,5 тис. тонн зерна з натурою 0,72. По-друге, потрібна техніка для закладання збіжжя в рукава – трактори, навантажувачі тощо. Крім того, необхідний додатковий персонал.
Більше інформації про Всеукраїнський практичний форум «Власний елеватор» читайте тут.