Волинське господарство покращує продуктивність корів за допомогою освітлення
![Волинське господарство покращує продуктивність корів за допомогою освітлення](https://agrotimes.ua/uploads/images/1523441835_2_korovy2_новый размер.jpg)
ПОСП імені Івана Франка (село Губин Перший Горохівського району Волинської області) встановило на своїй фермі жовте та червоне освітлення для кращої продуктивності корів, пише «Район.Горохів».
Проект пілотний і поки що тестується в одному з хлівів ферми.
LED-освітлення випромінює холодний спектр, а лампи розжарювання – жовтий, теплий спектр.
«Правильно, коли світло на фермі відповідає біоритмам тварини. Його кількість програмується, є нормованим, – розповів заступник директора з питань тваринництва ПОСП імені Івана Франка Дмитро Самсоненко. – Ми використовуємо жовте світло вдень і приглушене червоне – вночі. Відповідно до методики, денне світло збігається з найдовшим світловим днем і з найкоротшою ніччю (приблизно червень-липень).
За його словами, це впливає на споживання сухої речовини – тварини більше їдять. Окрім того, сприяє кращому відтворенню тварин, тому що вони сприймають це як середину літа за світловими циклами.
Додати коментар