Елеватор

В Україні презентували Форсайт розвитку економіки до 2030 року

В Україні презентували Форсайт розвитку економіки до 2030 року

 

Головна мета соціально-економічного розвитку України на найближчі 10 років — до 2025-го — подвоїти ВВП та довести його до 400–500 млрд дол.

Про це йшлося на презентації Форсайта соціально-економічного розвитку України до 2030 року, яка проходить сьогодні в Києві.

Як зазначають учасники заходу, сьогодні українська влада не розглядає Форсайт як дієвий інструмент у формуванні стратегії розвитку держави. Проте науковці та представники бізнесу впевнені, що Форсайт дозволить стратегічно правильно зазирнути в майбутнє та сформувати ефективніші подальші дії.

Для України Форсайт виконали Світовий центр даних із геоінформатики та сталого розвитку Міжнародної ради з науки (ICSU) при Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» й Інститут прикладного системного аналізу МОН України та НАН України на замовлення фонду «Аграрна наддержава». Дослідження презентували засновник Фундації «Аграрна наддержава» Андрій Гордійчук і ректор НТУУ «КПІ їм. В. Сікорського» Михайло Згуровський.

У Форсайті вчені визначили основні драйвери, що здатні вивести національну економіку на шлях розвитку, та сформували послідовність дій влади й суспільства, необхідні для того, щоб не допустити втілення негативних сценаріїв.

«Очікується, що першочергові дії мінімізують гальмівні чинники — корупцію та тіньову економіку й активізують драйвери економіки. І лише за умови їх виконання та максимальної підтримки влади суспільством Україна зможе приєднатися до групи країн, які йдуть шляхом пришвидшеного розвитку», — зазначив Андрій Гордійчук.

Довідково

Для стратегічного планування й ухвалення рішень дослідження Форсайт застосовують в багатьох розвинених країнах — зокрема, Японії, Німеччині, Великій Британії, США, Франції. Він зарекомендував себе як найефективніший інструмент вибору пріоритетів у галузі науки й технологій, а також в ширшому колі проблем соціально-економічного розвитку. За результатами форсайтів формуються масштабні національні та міжнародні програми. Уряду щорічно виділяють фінансування на створення й оновлення таких досліджень.

The DairyNews

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!