Україна зможе самостійно подавати заявки на проєкти з розширення «Шляхів солідарності»
Україна може подати заявку на фінансування у наступних проєктах інфраструктурних конкурсів ЄС Connecting Europe Facility (CEF) у межах ініціативи «Шляхи солідарності».
Про це повідомляє пресслужба Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України за результатами зустрічі віце-премʼєр-міністра з відновлення України Олександра Кубракова та голови Агентства відновлення Мустафи Найєма з Комісаром ЄС з питань транспорту Адіною Велян.
Ще у травні 2022 року Європейська Комісія оприлюднила комплекс заходів за ініціативою «Шляхи солідарності». Серед них – забезпечення КПП обладнанням та іншими технічними засобами і оновлення карт транс’європейської транспортної мережі (TEN-T).
У червні цього року Україна підписала угоду з ЄС про участь у програмі CEF. Приєднання до програми дозволяє брати участь у конкурсах з розбудови транспортної інфраструктури спільно з партнерами держав-членів ЄС за фінансової підтримки ЄС.
У межах програми ЄС CEF Агентство відновлення бере участь у спільних проектах з Польщею, Угорщиною та Румунією, спрямованих на покращення пропускної спроможності пунктів пропуску з країнами-членами ЄС.
Відтак на зустрічі обговорили можливості включення української частини Дунаю до мережі TEN-T, а також нового коридору через українсько-польський кордон через пункти пропуску Ягодин – Дорогуськ, а також Рені – Джюрджюлешть на україно- молдовському кордоні.
Це посилить існуючу мережу коридорів TEN-T, забезпечивши найкоротший та найбільш економічно ефективний маршрут між Україною та країнами Балтії.
Раніше в УЗА запропонували кроки задля розширення логістичних потужностей «Шляхів солідарності».