Елеватор

Україна розширює логістичні шляхи на тлі протестів європейських фермерів

Україна розширює логістичні шляхи на тлі протестів європейських фермерів

Україна на тлі протестів фермерів з країн Східної Європи продовжує розширювати логістику в інших точках.

Про це повідомляє Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету міністрів України.

За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, у січні 2024 року 88% пшениці Україна експортувала до ЄС через Чорне море.

Також Дунайські порти продовжують бити рекорди з точки зору перевалки. Й наразі продовжується інвестування в інфраструктурні об’єкти цього регіону.

«Готуємо групи суден з нашою продукцією по Дунаю. Мова йде про так звані баржеві контейнерні судна, які можуть приплисти в дунайські порти Болгарії, Сербії, Угорщини, Словаччини, Австрії, Німеччини та до румунського порту Констанца», – зазначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр України зауважив, що Україна розширює співробітництво з РумунієюУ січні 2024 року через Румунію транзитом проїхало 1,1 млн тонн зернових. У першій половині лютого вже 0,6 млн тонн.

За його словами, сьогодні уряд прийме рішення про відкриття нового пункту пропуску на кордоні з Угорщиною.

Це пункт пропуску «Велика Паладь — Надьгодош». Він буде працювати для пасажирських автомобілів, і це допоможе зменшити черги та прискорить перетин кордону для наших громадян.

Крім того, буде розширена робота ще одного пункту пропуску на кордоні з Угорщиною — «Лужанка — Берегшурань». Тепер ним зможуть виїжджати порожні фури без обмежень по вазі, а також рухатися пасажирські та вантажні автомобілі з максимальною вагою до 7,5 тонн.

«Дуже важлива історія для нашої країни й безумовний успіх нашої політики нового прагматизму у відносинах з Угорщиною», – додав Денис Шмигаль.

Нагадаємо, польські фермери висипають зерно з українських фур. Також ми писали, що польські фермери перекрили залізницю та висипали збіжжя з вантажного вагону.