У Дунайських портах «молоді» термінали закріплюються на ринку перевалки зерна
У 2022–2023 рр. у дунайських портах розпочався будівельний бум із модернізації старих і будівництва нових причалів, терміналів і складів.
Про це у статті журналу The Ukrainian Farmer розповів начальник відділу маркетингу компанії «Арт Порт» Олександр Тодуров.
За його словами, частина компаній вирішила вести самостійний бізнес із перевалювання, почавши будувати власні термінали. Добре, якщо компанія побудувала свій причал або взяла його в оренду й має можливість вантажити безпосередньо на судно. Проте є й ті, у кого причалів поки що немає, але вже є територія й побудовані склади тимчасового зберігання, і вони змушені користуватися безпосередньо послугами перевалювання тих, у кого причали є.
«За результатами роботи в період 2022– 2023 рр. можна сказати, що в дунайських портах з’являється нова тенденція: «молоді» термінали дуже наполегливо, розштовхуючи плечима «старожилів», відвойовують собі місце під сонцем на ринку перевалювання зернових, пропонуючи найкращий сервіс для своїх клієнтів», – зазначив Олександр Тодуров.
На його переконання, відпрацювавши всі технології і набивши руку на зернових, у майбутньому зможуть перевалювати й інші вантажі.
«І хто знає, цілком можливо, що за рівнем, принаймні інформаційних послуг, вони запросто найближчим часом можуть стати прикладом і конкурентами для портів і терміналів Великої Одеси. А з урахуванням того, що держава прагне поліпшити авто- і залізничну логістику до самих цих портів територією Бессарабії, вони стануть реальними й серйозними конкурентами одеським портам», – додав Олександр Тодуров.
Нагадаємо, обсяги перевалки у Дунайських портах зросли у 6 разів.