Елеватор

У буковинському селі запустили сортувальну лінію для яблук

У буковинському селі запустили сортувальну лінію для яблук

У селі Недобоївці (Хотинський район Чернівецька область) запустили сортувальну лінію для яблук, пише АСС.

За словами підприємця В’ячеслава Тодосійчука, наразі у холодильних камерах його складу зберігається 6 тис. тонн цьогорічного врожаю яблук.

Цей комплекс буковинський підприємець будує вже п’ятий рік поспіль. Кожного року здають нову чергу будівництва.

«Такі логістичні центри, або хаби, є по всьому світу, – зазначив він. – У наших холодильних камерах свій урожай зберігають 37 малих фермерів та одне велике господарство на 180 га саду. Тут є 32 камери приблизно по 200 тонн кожна».

За температури 0,5-1,5 °С яблуко зберігатиметься тут до травня, коли ціни на цей фрукт найвищі, зауважив В’ячеслав Тодосійчук.

«Нашому клієнту, який зберігає свої яблука у камерах, необхідно відсортувати яблука для нових ринків, – розповів підприємець. – Він має замовлення для Бангладеш та Саудівської Аравії. Наприклад, для Бангладеш всі яблука повинні бути одного кольору, однієї форми й одного розміру, вони маленькі хочуть. Для Саудівської Аравії замовляють трохи більші».

Лінію для сортування придбали в Польщі. Вона відбирає яблука одразу за 14 різними показниками: колір, вага, форма, розмір, округлість тощо. Увесь процес сортування автоматизований – від миття яблук до пакування в коробки. Людське втручання мінімальне.

У найближчих планах В’ячеслава Тодосійчука – запустити виробництво картонних коробок для пакування яблук за європейськими технологіями та розширити потужності зберігальних камер до 10 тис. тонн.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!