Елеватор

Птахофабрика «Оріль-Лідер» планує частково перейти на тверде паливо

Птахофабрика «Оріль-Лідер» планує частково перейти на тверде паливо

ПрАТ «Оріль-Лідер», яке входить до складу агропромислового холдингу МХП, повністю переробляє на власному біогазовому комплексі послід, відходи інкубації та забійного цеху, що отримуються господарством в процесі вирощування птиці.

«Отримане тепло на 25% задовольняє потреби всього підприємства, – розповів в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» директор підприємства Руслан Волков. – Використовуємо його для опалення, отримання пару, гарячої води (для адміністративного корпусу, однієї ділянки вирощування, забійного комплексу)».

За роки експлуатації біогазового комплексу (2013-2017 роки), завдяки отриманому теплу – 26 тис. гігакалорій – зекономили 3,335 млн кубометрів газу.

На одній із виробничих ділянок, де розташовуються 12 пташників, повністю перероблена система під опалення гарячою водою, встановлено спеціальні обігрівачі, які й обігрівають пташники. «Завдяки цьому економимо 4-5 тис. кубометрів газу на день», – зазначив Руслан Волков.

За його словами, надалі «Оріль-Лідер» хоче розвивати тему застосування біологічного палива для потреб птахофабрики.

«Також плануємо частковий перехід на тверде паливо: хочемо підсушувати рідку фракцію відходів і ще раз її спалювати, отримуючи енергію», – повідомив директор підприємства. Цей проект наразі у процесі розробки.

Довідка

ПрАТ «Оріль-Лідер» має 24 ділянки вирощування з одноразовою посадкою птиці до 9 млн голів, інкубатор потужністю 75 млн яєць на рік, забійний цех потужністю 9,5 тис. голів птиці на годину.

Власний біогазовий комплекс видає 5,5 МВт електроенергії на годину. Наразі це найпотужніший в Україні та найбільший у Європі біогазовий комплекс, він виробляє 70% всього біогазу в країні.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!