Ощадбанк надає аграріям кредити для розвитку
НПА «Перлина Поділля» бере кредити для розвитку в Ощадбанку. Господарство обробляє 7 тис. га землі на Хмельниччині. Займається рослинництвом (кукурудза, пшениця, горох, ячмінь, цукрові буряки, ріпак, соняшник, картопля), молочним тваринництвом (2,3 тис. голів ВРХ, з яких 1 тис. – дійні корови), відгодівлею бичків (близько 400 голів), транспортними перевезеннями. Має елеватор на 30 тис. тонн зернових.
Як розповів співвласник і генеральний директор НПА «Перлина Поділля» Сергій Іващук, сьогодні компанія багато реконструює, придбаває нову техніку, тому постійно потребує коштів. «Своїх коштів не вистачає. Брати кредити в доларах ризиковано, продавати частину акцій компанії зараз не актуально. Тому єдиний інструмент – це кредитні ресурси, які є доволі дорогі», – пояснив він.
«Останній кредит ми брали для того, щоб побудувати нову сушарку потужністю 60 тонн/год. Це обладнання українського виробника «Лубнимаш», – зазначив Сергій Іващук. – Також брали кредит для розширення елеватора. Ми добудовуємо три невеликі ємності зберігання і розширюємо склад».
Минулого року компанія звернулася по кредит до Ощадбанку на придбання племінних нетелів, щоб розширити виробництво. Також брали кредитні ресурси для закупівлі засобів захисту рослин.
«Ми залучаємо кредитні ресурси, які на 100% сконцентровані в Ощадбанку, – уточнив Сергій Іващук. – Час від часу користуємось також лізингом. Але це невеликий обсяг у портфелі – десь 10%. Кредитний портфель у нас біля 43 млн грн».
Він зазначив, що протягом останніх трьох років відсоткова ставка була від 14% до 20%.
«Перлина Поділля» має амбітні плани, для реалізації яких їй знадобляться кошти. Зокрема, хоче розширити елеватор до 50 тис. тонн.
«У молочне скотарство протягом чотирьох років плануємо вкласти десь до 40 млн грн, щоб вийти на потужність приблизно в 1,5 тис. голів дійного стада», – зазначив Сергій Іващук. Для цього потрібно здійснити реконструкцію трьох молочнотоварних ферм.
Також господарство має невелику переробку зерна на крупи. Для першого етапу реконструкції переробки, за словами співвласника «Перлини Поділля», потрібно десь 10 млн грн.
Є плани і щодо розширення напрямку вівчарства – зараз господарство утримує близько 100 овець.
Також «Перлина Поділля» хоче купувати в населення телят, відгодовувати їх, а далі спільно збирати партії худоби.
«Хочемо в рамках Асоціації виробників молока й Асоціації виробників м’яса скооперуватися 10-15 компаніями, купити бійню в районі Одеси, і не везти м’ясо живою вагою, а забивати й відправляти в мусульманські країни, – поділився Сергій Іващук. – І на першому етапі цього проекту для відгодівлі телят потрібно буде теж 10 млн грн».
Довідка
Ощадбанк пропонує кредити на придбання сільгосптехніки за партнерськими програмами від 0,1% річних. При цьому до 40% вартості придбаної вітчизняної техніки може бути компенсовано за державними програмами, активним учасником яких є Ощадбанк.
Ощадбанк є лідером в рамках державної програми здешевлення кредитів, за якою фермерські господарства можуть фінансуватися під 1% річних за рахунок отримання від Мінагрополітики компенсації сплачених процентів. Кожного місяця кількість таких клієнтів збільшується вдвічі.
Завдяки спільній програмі з ЕІБ та ЕІФ, отримання кредиту стає доступнішим, адже позичальнику достатньо надати застави на 30% від суми кредиту.
Станом на 1 вересня 2018 року в Ощаданку обслуговувалися 11 175 клієнтів АПК сегменту мікро-, малого та середнього бізнесу, або 7% від загальної кількості клієнтів.
У 2018 році в рамках державної програми компенсації вартості сільгосптехніки й обладнання понад 40% від загальної суми компенсації, виділеної державою, отримали клієнти Ощадбанку. Серед них переважно представники мікро-, малого та середнього бізнесу.
*Фото студії Lati Production
Додати коментар