Елеватор

«НІБУЛОН» почав закуповувати зерно у фізичних осіб

«НІБУЛОН» почав закуповувати зерно у фізичних осіб

Компанія «НІБУЛОН» ініціювала співпрацю із фізичними особами – вона готова на взаємовигідних умовах займатися придбанням сільгосппродукції.

За словами генерального  директора компанії  Олексія Вадатурського, такий крок може стати одним із механізмів поліпшення умов роботи на зерновому ринку, недопущення його тінізації, передає прес-служба «НІБУЛОНу». Раніше партнерами компанії були виключно юридичні особи.

Наразі укладено п’ять договорів купівлі-продажу, а за трьома з них здійснено перші поставки зерна від фізичних осіб, які працюють у Миколаївській області.

Підприємство-покупець в кінці кварталу складе звітність та відобразить у  ній  вказану операцію.

Фізичні особи в кінці року (за бажанням після кожного кварталу) отримають у покупця довідку про суми нарахованих доходів та утриманих і перерахованих податків, що дасть їм змогу скласти та подати за її  даними декларацію про майновий стан і доходи, але сплачувати податок вже не потрібно, тому що покупець його сплатив у момент виплати доходу.

«НІБУЛОН» зазначає, що кожного кварталу інформуватиме селищну раду і райдержадміністрацію про одноосібників, які вже реалізували компанії зерно і за яких вона сплатила  податки, котрі районна держадміністрація має відрахувати селищній раді.

Таким чином, у контролі за прозорим використанням цих коштів мають насамперед бути зацікавлені саме селищні ради, вважають у «НІБУЛОНі». Аже для них  це реальна можливість покращити інфраструктуру свого населеного пункту за рахунок сплачених податків за реалізацію вирощеного зерна.

Довідка

Відповідно до вимог Податкового кодексу України, доходи, отримані одноосібниками від продажу власної сільськогосподарської продукції, не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи – платника податку, якщо розміри земельних ділянок, наданих їм для ведення особистого селянського господарства, та/або земельні частки (паї), виділені у натурі (на місцевості), не перевищують 2 га.

Таким чином, фізична особа, яка продає сільськогосподарську продукцію, але не зареєстрована як підприємець, має шанси не сплачувати податок на доходи фізичних осіб з такої операції та не відображати відповідні доходи в річній податковій декларації, якщо вона надасть копію чинної та належним чином складеної довідки за формою № 3ДФ для підтвердження розміру земельних ділянок до 2 га. У цьому випадку підприємство-покупець не утримує ПДФО з доходів, що виплачуються за сільськогосподарську продукцію фізичній особі.

Якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 га, то дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах за ставкою 18 %, а також повинен бути відображений у декларації про майновий стан і доходи фізичної особи. Також із доходу має бути утриманий військовий збір (1,5 %).

Отже, податки мають платити всі одноосібники, які реалізують надлишки власної сільськогосподарської продукції та мають земельні ділянки розміром понад 2 га.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!