Елеватор

МінАПК розробляє механізми мінімізації логістичних витрат для аграріїв

МінАПК розробляє механізми мінімізації логістичних витрат для аграріїв

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України розробляють механізми мінімізації витрат агровиробників з прифронтових територій після відміни знижки на перевезення сільгосппродукції.

Про це повідомляє пресслужба МінАПК за результатами засідання Координаційної ради з питань логістики в сільському господарстві за участі представників Міністерства розвитку громад та територій України, АТ «Укрзалізниця» та аграрних асоціацій.

«Головне питання порядку денного – відміна 30% знижки на перевезення продукції залізницею для аграріїв прифронтових територій. Важливо знайти спільне вирішення проблеми. Розглядаємо різні механізми. Наприклад, пошук ресурсу для покриття витрат. Також обговорили тарифікацію перевезень продукції з портів. Як варіанти, розглядаємо індексацію тарифів, створення єдиного тарифу або розбиття суми на два платежі: за зношення інфраструктури і окремо за кілометраж. Домовилися створити робочу групу з представників відповідних відомств, аби напрацювати дорожню карту, як для аграріїв прифронтових територій, так і для всіх інших регіонів», – зазначив міністр агрополітики Віталій Коваль.

За його словами, що середня ціна агроекспорту за березень 2025 року зросла в порівнянні з середньою ціною в 2024 році. 

«Ми активно рухаємося до переходу від аграрної до агроіндустріальної країни та розвитку глибинної переробки. Адже середня ціна агроекспорту за березень 2025 року зросла на 19,4% в порівнянні з минулим роком: з 315 доларів до 391. Наша мета – щоб ціна за тонну експорту сільгосппродукції досягла тисячі доларів. Працюємо далі над розвитком глибинної переробки та збільшенням доданої вартості», – зазначив міністр.

Нагадаємо, без знижки на перевезення зерна з прифронтових територій логістика здорожчала на 200 грн/т.