Елеватор

Кредитори «Мрії» скоротять її борг у 3,3 рази, отримавши 50-54% у капіталі

Кредитори «Мрії» скоротять її борг у 3,3 рази, отримавши 50-54% у капіталі

Кредитори агрохолдингу «Мрія» погодилися скоротити його борг у 3,3 рази – до $330 млн. За результатами реструктуризації вони отримають 50-54% в капіталі.

Як зазначається у прес-релізі агрохолдингу, умови реструктуризації його боргового портфеля, який до тепер складає $1,1 млрд, узгоджені координаційними комітетами банків-кредиторів і бондхолдерів «Мрії».

За результатами реструктуризації 100% акціонерного капіталу «Мрії» належатимуть кредиторам і менеджменту: 31-35% – провайдерам робочого капіталу на 2016 рік, 7,5% – провайдерам робочого капіталу на 2015 рік, 7,5% – топ-менеджменту в якості мотиваційного пакета, 50-54% – незабезпеченим кредиторам.

Згідно з умовами реструктуризації, до всіх незабезпечених кредитів застосовується принцип pari pasu – рівного ставлення як у частині запропонованого відшкодування, так і щодо інструментів, можливих до використання після реструктуризації.

Після імплементації основних умов реструктуризації загальний борг «Мрії» зменшиться до посильного боргового навантаження – $330 млн і складатиметься з реструктуризованих забезпечених позик (максимум $75 млн), нового робочого капіталу ($46 млн), відрахувань для провайдерів (максимум $112 млн), лізингових програм ($5 млн) і так званої Loan A – відновленої частини незабезпеченої заборгованості ($93 млн).

Баланс існуючого незабезпеченого кредиту буде переведений в інструмент, подібний акціонерним часткам (Loan B), який надасть незабезпеченим кредиторам і провайдерам робочого капіталу контроль над акціонерним капіталом «Мрії».

Така структура, що складається з Loan A і Loan B, була розроблена для врахування інтересів усіх кредиторів, як українських, так і міжнародних.

Відшкодування за незабезпеченими кредитами буде складатися з:

– виплат Loan A: основний борг, який амортизується, в розмірі $93 млн, що становить 11% від усіх номінальних незабезпечених заборгованостей «Мрії», який планується до повного погашення до 30 червня 2023 року;

– доходів від середньострокового продажу акціонерних часток у результаті IPO або продажу стратегічному інвесторові (будуть спрямовані на погашення Loan B);

– надходжень (за вирахуванням витрат) за результатами судових процесів, ініційованих ліквідатором Mriya Agro Holdind plc, які будуть розподілені пропорційно між незабезпеченими кредиторами.

За оцінками менеджменту «Мрії», загальне повернення за номінальними незабезпеченими кредитами може досягти 25-45% через чотири-сім років на додаток до потенційних надходжень за результатами судових процесів.

«Ця оцінка ґрунтується на поточному розумінні ринкових умов. Менеджмент не несе відповідальності за фактичний рівень повернення. Фактичний рівень повернення залежатиме від результатів роботи компанії, моменту продажу та цін на світових товарних ринках, а також від загального сприйняття ринком інвестицій в Україну та/або в український аграрний сектор», – йдеться в прес-релізі.

Довідка

«Мрія» – вертикально інтегрований агропромисловий холдинг із земельним банком 180 тис. га (Тернопільська, Хмельницька, Івано-Франківська, Чернівецька, Львівська та Рівненська області). Вирощує пшеницю, соняшник, картоплю, кукурудзу, сою, ріпак, ячмінь, горох, гречку та сорго.

У серпні 2014 року «Мрія» повідомила про прострочену виплату близько $9 млн процентного доходу і близько $120 млн у рахунок погашення боргу за її зобов’язаннями. Сукупна заборгованість перед усіма фінансовими кредиторами з урахуванням гарантій, наданих пов’язаним із сім’єю Гут компаніям, на момент оголошення дефолту агрохолдингу становила близько $1,3 млрд.

У січні 2015 року операційний контроль над «Мрією» перейшов до кредиторів, які обрали нове керівництво.

Засновники холдингу – сім’я Гут – передали кредиторам непідтверджений земельний банк у розмірі 220 тис. га, вісім елеваторів і п’ять зерносховищ загальною потужністю зберігання 615 тис. тонн, картоплесховища потужністю 90 тис. тонн, два крохмальних заводи, насіннєвий завод, сім ферм з розведення ВРХ. Не перейшли під контроль кредиторів цукрові заводи, портовий термінал у Одеській області, дилерський і логістичний бізнес.

За фактом шахрайства відкрито ряд кримінальних справ, а Микола Гута оголошений у розшук по лінії Інтерполу.

Інтерфакс-Україна 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!