Елеватор

«Кернел» хоче придбати в Україні олійноекстракційний завод і збільшити земельний банк

«Кернел» хоче придбати в Україні олійноекстракційний завод і збільшити земельний банк

Аграрна група «Кернел» вивчає можливості для купівлі в Україні олійноекстракційного заводу (ОЕЗ) потужністю близько 1 млн тонн насіння соняшнику на рік, а також збільшення земельного банку на 200-250 тис. га, повідомив засновник і голова ради директорів компанії Андрій Веревський.

«Ми вивчаємо можливість консолідації олійноекстракційних потужностей в Україні та зацікавлені в купілі середнього за обсягом підприємства – потужністю близько 1 млн тонн насіння соняшнику на рік. Ми оцінюємо таку покупку приблизно в $200 млн, – зазначив він під час телефонної конференції з інвесторами щодо можливого розміщення єврооблігацій. – Разом із тим, наразі ми ще далекі від угоди через значну розбіжність між нашою оцінкою й оцінкою продавців. Тому мені зараз складно спрогнозувати, коли потенційні продавці погодяться на продаж свого бізнесу. Але я вважаю, що це займе не більше ніж пару років».  

Крім цього, додав Андрій Веревський, «Кернел» розраховує збільшити земельний банк на 200-250 тис. га й оцінює таку інвестицію в $150 млн.

Водночас він зазначив, що минулий рік виявився сприятливим для фермерів, тому, як і в разі з ОЕЗ, оцінки потенційних продавців зараз дуже високі для «Кернела».

Тим часом серед потенційних угод «Кернел» розглядає також активи агрохолдингу «Мрія».

Щодо планованих облігацій, за даними Андрія Веревського, попередній обсяг випуску становить $300 млн, але він може бути збільшений до $500 млн. Компанія розраховує рефінансувати таким чином наявні банківські кредити.

«Мета цієї угоди – рефінансувати банківські кредити і продовжити термін погашення зобов’язань. Зараз у нас є поновлювані кредитні лінії терміном три роки, але нам хотілося б мати більш тривалий термін», – сказав Андрій Веревський.

У разі реалізації зазначених інвестиційних планів, а також з урахуванням планованих інвестицій у Чорноморський порт в обсязі близько $120 млн, загальний обсяг інвестицій «Кернела» протягом найближчих трьох років складе близько $470 млн.

Якщо компанії будуть потрібні додаткові кошти на робочий капітал, вона здатна профінансувати його за рахунок кредитних ліній, що зберігаються, та за рахунок операційного потоку, відзначив Андрій Веревський.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!