Елеватор

Grain Alliance відмовляється від споживання газу на елеваторах

Grain Alliance відмовляється від споживання газу на елеваторах

Компанія Grain Alliance (Швеція) з активами в Україні цього року в цілому інвестує близько 215-220 млн грн. у різні напрямки, повідомив її головний виконавчий директор Євген Радовенюк.

Зокрема, в планах встановити два теплогенератори на елеватори в Полтавській та Чернігівській областях.

«Ми плануємо поступово повністю відійти від споживання природного газу, – зазначив виконавчий директор. – Один теплогенератор нам обійдеться приблизно в $300 тис. У Чернігівській області у нас буде перший елеватор, на якому взагалі не використовуватиметься природний газ, ми навіть трубу туди не підводили».

Євген Радовенюк повідомив, що компанія ще в 2014 році відчула потребу відмовитися від природного газу, який споживається зерновими сушарками. «У 2014 році для нас це був інноваційний проект. Ми витратили 3 млн грн. на створення теплогенератора, який працює на відходах зерноочистки», – розповів він.

За словами керівника Grain Alliance, сушарка, яка раніше споживала 10 тис. куб. м на день, почали споживати 15 тонн відходів. «Таким чином ми інтегрували італійську сушарку з українським теплогенератором і вперше замінили газ на біомасу. Ті 3 млн грн.. ми окупили в перший сезон», – зазначив Євген Радовенюк.

Рентабельність капіталу Grain Alliance, за його інформацією, становить 25%. Виробництво та продажі компанії зростають пропорційно збільшенню земельного банку. На експорт іде близько 75-80% сільгоспкультур. «Це різні напрямки. Найбільше пшениці, кукурудзи, соняшнику йде в Азію; в Європу постачається не ГМ-соя та льон», – підкреслив виконавчий директор.

За рік компанія планує заявити про себе в переробці. «Напрямки переробки стосуватимуться пшениці, насіння льону та волокон», – уточнив Євген Радовенюк.

 

Довідка

Grain Alliance обробляє в Україні землі в Київській, Черкаській, Полтавській, Хмельницькій та Чернігівській областях. Компанія володіє п’ятьма елеваторами в Київській та Полтавській областях, заводом з допрацювання насіння потужністю 30 тис. тонн в рік.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!