Елеватор

«Файні ябка» планують збільшити випуск сушених ягід і фруктів

Поділитись:
«Файні ябка» планують збільшити випуск сушених ягід і фруктів

Кооператив «Файні ябка» (Івано-Франківська область), який спеціалізується на виробництві сушених ягід, фруктів, грибів, планує встановити ще дві сушки.

Про це пише «КУРС».

Сьогодні на виробництві використовується одна сушка. Тепло подається за допомогою промислового твердопаливного котла.

Цех може переробити 700-800 кг продукції на день. До кінця серпня «Файні ябка» планують вийти на більші обсяги виробництва.

Цього року кооператив почав виготовляти на замовлення і квашену капусту, солені огірки та помідори. Також спробували консервувати сливи та вишні. Крім того, кооператив має два невеликі власні городи з суницею садовою і малиною.

Сировину для сушки оцінюють за середньою ринковою ціною. До прикладу, вишню цього року брали по 8-10 грн/кг. А 1 кг сушених вишень без кісточок обійдеться у 150 грн. Ця ягода – одна з найдорожчих, оскільки під час сушіння втрачає дуже багато вологи.

Директор підприємства Богдан Бучинський запевняє, що фрукти й овочі екологічно чисті та не оброблені хімікатами.

Чистоту продукції підтверджують і результати лабораторних аналізів обласної санітарно-епідеміологічної станції. Кожну нову серію готової сушки віддають на експертизу.

Зараз кооператив проходить сертифікацію – поки що українську. Згодом запланована міжнародна сертифікація якості ISO 9001. І, нарешті, потім хочуть отримати орнанічний сертифікат. Після проходження  міжнародної сертифікації шукатимуть замовників у ЄС.

Довідка

Кооператив «Файні ябка» почав працювати наприкінці 2017 року. Цех сушіння обладнано в колишньому приміщенні пекарні, яке відремонтували.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями