Елеватор

Два молокозаводи оштрафовані за антиконкурентні дії

Два молокозаводи оштрафовані за антиконкурентні дії

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) оштрафувало ТОВ «Укрмолпродукт» (Рівненська область) і ТОВ «Кременецьке молоко» (Тернопільська область) за антиконкурентні узгоджені дії на ринку заготівлі молока для промислової переробки.

Загальна сума штрафу склала 38 тис. грн, повідомила прес-служба Хмельницького обласного територіального відділення АМКУ.

Відділення встановило, що в селах Дідківці, Варивідки, Сушівці Білогірського району Хмельницької області в січні-квітні 2017 року заготівельники молока без об’єктивних причин одночасно знизили закупівельні ціни на молоко від індивідуальних господарств населення.

Товариства мають різну спеціалізацію діяльності та номенклатуру молочної продукції, технологічні умови її виробництва, обсяги закупівлі молочної сировини, потужності та ступінь їх зносу, собівартість виробництва молочної продукції, шляхи її реалізації, тому будь-які зміни на ринках готової молочної продукції не можуть обґрунтувати одночасне встановлення суб’єктами господарювання закупівельних цін на молочну сировину на однаковому рівні, зазначили в АМКУ.

Відсутність економічних підстав для одночасного встановлення однакового розміру закупівельних цін призвела до усунення конкуренції між «Укрмолпродуктом» і «Кременецьким молоком».

Як наслідок, компанії диктували умови закупівлі молока, отримуючи однобічну користь при закупівлі молока за рахунок ущемлення інтересів здавачів молока.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!